Pagrindinis diskusijų puslapis » KARTONAS » Kartoninė aviacija

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Bal 2013 23:10
  


Užsiregistravo: 14 Bal 2013 14:56
Pranešimai: 9
Sveiki gyvi,
pusę metų neprisiruošiau ką nors parodyti, ką darau. O nuveikiau tai nemažai. Reikalas tas, kad prieš metus man kaip modelistui pasisekė - susilaužiau koją. Atitinkamai porą mėnesių nieko kito ir negalėjau veikti, tik sėdėti prie stalo ir daryti modelius, bet ne iki galo, o tiek, kiek neprireikia eiti į dirbtuvėlę malkinėje. Rezultatas - septyni pradėti modeliai, padaryti iki kokių 80 procentų. Ir tik artėjantis konkursas privertė mane pagaliau penkis iš jų užbaigti. Du iš jų - prieš jūsų akis.


Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Mig 15 man įstrigo dar kai buvau kokių 9 metų. Mano draugas, kaimynų berniukas gimtadienio proga gavo plastikinį sidabrinės spalvos rinkinėlį su "stikline" kabina ir pilotu ant sėdynės. Iki tol tokio stebuklo nebuvau matęs ir mano susižavėjimui nebuvo ribų. Nuo tada 40 metų nešiojausi norą pasidaryti šito migo modelį. Prieš metus jau turėjau tris leidinius su juo ir pradėjau seriją iš trijų modelių. Prisipažinsiu, lenkiški ženklai - šachmatukai ant modelių man jau gerokai įkyrėję, todėl sumaniau jų atsikratyti ir uždėti kitus. Gerai, kad Hobby model leidinyje buvo pakankamai atsarginės korpuso spalvos. Tada dariau savotišką inkrustaciją - padedu švarų popierių po ženklu ir per abu sluoksnius išpjaunu nenorimą ženklą. Apačioje išsipjauna tokios pat formos lopinys, kurį ir įklijuoju į išimto ženklo vietą. O naujus ženklus sumaniau uždėti lėktuvo, kurį korėjietis lakūnas per Korėjos karą nuvarė amerikiečiams ir kurį tie bandė pas save. Tiems bandymams ir atsirado ant rusiško lėktuvo amerikiečių ženklai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Didžiausias patobulinimas, kurį šitame modelyje įdiegiau - tai uždaromi oro stabdžiai. Numatyta ten juos padaryti arba tik atidarytus arba tik uždarus. Man taip nepatiko, todėl ilgai vargau, bet beveik pavyko. Tiesa, patirties jau turėjau - kažkada buvau padaręs atsidarančius Tornado oro stabdžius.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Leidinys neblogas - detalės sutampa, gerai atrodo "metalinė" poligrafija. Detalizacija normali - nei per daug, nei per mažai ir pakankamai tiksliai atspindi prototipą. Bet dvi blogybės yra - per siaura ir kiek per maža kabina bei netikroviškas priekio vaizdas. Su tuo ortakiu - vamzdžio galu lėktuvo priekyje daug vargau, stengiausi pasiekti, kad kraštas būtų ne aštrus, o apvalainas, kaip tikrame lėktuve. Iš dalies pavyko, bet priekis išėjo su raukšlėmis ir nešvarus. O be to, ta skylė vis viena liko per didelė. Dar savo iniciatyva įdėjau prožektorių pakilimo takui apšviesti, nes tokį turėjo tas "amerikietis".
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Plokštumas užpildžiau jau man įprastu būdu - sparnus balza, o uodegos plokštumas - plūdės medžiaga. Toks būdas labai palengvina ratų nišų darymą ir sparnų bei uodegos prijungimą - sujungimo vielą tiesiog užtenka susmeigti kur reikia. Taip pat taip daug lengviau tvirtinti važiuoklės kojas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Čia ant kilio matosi vieta be linijų, kur buvo lenkiškas ženklas, o dabar užrašytas amerikietiškas numeris.
Paveikslėlis

Nedidelis technologinis momentėlis: jeigu reikia, kad iš kokio antgalio galo nusitiestų siūlas (trosas, antena), patogu naudoti medicinines adatas vaistams leisti. Veterinarinėje vaistinėje galima jų rasti įvairių storių. Tas adatos galas, kur plastmasinis antgalis, visada tiesiai ir tvarkingai nupjautas, tereikia jį nuvalyti nuo antgalio. Galima siūlą tiesiog perkišti pro adatą, o galima padaryti kilpą "iš viršaus" iš plonos plieno vielos (pirma gitaros styga), sukišant į adatą vielos galus. Tokia kilpa pačiam gale strypelio gali praversti ir kitur, pav. darant tuos pačius užsidarančius oro stabdžius.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Dabar apie antrąjį migą - Fly Model "korėjietį". Leidinys senas, dar "iš rankos", bet renkasi lengvai ir nesutapimų beveik nėra. Fiuzeliažo priekis suprojektuotas netgi geriau nei pas Hobby Model, nors kiaurymė visvien per didelė.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Korėjiečio kabina akivaizdžiai didesnė už amerikono, nors turėtų būti vienodos. Ir pasirodo, kad teisingesnė pirmoji, braižyta iš rankos, o ne kompiuteriu.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Akivaizdus ir projekto trūkumas - storos juodos "rasšivkės" linijos bei įtartinos kamufliažo spalvos ir perėjimai tarp spalvų. Dabartiniais laikais sutvarkius šitą pusę būtų labai geras projektukas - ne per sudėtingas ir išvaizdus. Žinoma, kabinos vidų irgi reikėtų perprojektuoti nuo primityvių kringelių, pieštų iš rankos.

Čia matosi ir vienas iš mano suklydimų - "aukštyn kojom" įklijuota detalė priekinės angos vidury. Per vėlai pamačiau, tai nebelupau lauk.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Kabinos viduje griozdiškai ir kreivai atrodo taikiklis. Pastebėjau irgi jau per vėlai, kai užklijavau kabinos gaubtą.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Papildomų bakų po sparnais Fly Model nepateikia, bet aš juos pridėjau čia nuo amerikono, nes tas pas amerikiečius skraidė be tų bakų. O kad jie metalo spalvos, be kamufliažo, tai tikriausiai jų karo sąlygomis niekas ir neperdažinėjo. Padariau juos tikrai nuimamus, tiksliau, prismeigiamus, nes į balzinį sparną labai patogu ką nori įsmeigti ar atjungti.
Paveikslėlis

Įprastinė mano procedūra, kai reikia padaryti sudėringesnės formos detalę su užpildymu - nusikopijuoju iškarpas ant paprasto popieriaus, labai nesistengdamas padarau, kad matyčiau formą, o tada išgaunu panašios formos užpildą.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tos juodos detalės po sparnais tai radijoaukštimačio antenos. Pas Fly model jų nebuvo, bet aš pridėjau tokias pat kaip ir pas amerikoną.

Vilniaus konkurse amerikoną pateikiau konkursui, o korėjietį tik parodai, nes jis gana primityvus. Amerikonas gavo trečią vietą. Galėčiau tuo girtis ir didžiuotis, jei ne tokia smulkmena, kad ta trečia vieta tai iš trijų dalyvių "reaktyvinio kartono" klasėje. Pirmieji du - Vytauto Bartkaus "Fantomas" ir "Iskra" iš Lenkijos tikrai buvo ir sudėtingesni ir švariau padaryti.

Dabar artėju prie pabaigos su dviviečiu Mig 15 UTI. Kai pabaigsiu, pažadu parodyti. Iki pasimatymo.


Paskutinį kartą redagavo donatas 05 Geg 2013 22:49. Iš viso redaguota 2 kartus.

          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2013 15:43
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 14 Bal 2013 19:50
Pranešimai: 4
Sveikas Donatai, labai gražus ir švarus darbas jokiu neatitikimų viskas puiku :). Noriu paklausti kaip dažai briaunas, reikiamos spalvos dažus perki ar kaip nors maišai :?:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2013 18:23
  


Užsiregistravo: 14 Bal 2013 14:56
Pranešimai: 9
Neturiu kokio vieno metodo. Kas tinka tą ir naudoju: - akvareliniai pieštukai, vaškinės kreidelės, jei tinka spalva tai ir flomasteriai ar markeriai. Šiuo atveju pravertė sidabrinės spalvos rašiklis, kurį pirkau "Sąvaržėlėj".


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2013 19:24
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Bal 2013 21:26
Pranešimai: 2
Tikrai gražus ir tvarkingas darbas! ;)
Kiek iš viso to lėktuvo modelių jau turit?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2013 19:40
  


Užsiregistravo: 14 Bal 2013 14:56
Pranešimai: 9
Tai šitie du ir dar daromas Hobby model Mig 15UTI. Tai bus dvivietis mokomasis variantas. Bandysiu uždėti numerius lėktuvo, kuriuo žuvo Jurijus Gagarinas ir instruktorius Serioginas.


          Į viršų  
 
Atsijungęs
StandartinėParašytas: 01 Bir 2013 00:14
  


Užsiregistravo: 31 Geg 2013 02:15
Pranešimai: 13
Miestas: Panevėžys
na gražu kaip visada Donato girt nereikia


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007