Pagrindinis diskusijų puslapis » KARTONAS » Kartoninė aviacija

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Kadangi nerandu "Forume" kitų "Lituanica" rinkėjų, išskyrus "Donatą", nusprendžiau pats ją surinkti ir pažiūrėti, ką ten "primaliau". Aš ją rinksiu "grynuoju" variantu, na gal su keletu patobulinimų. Pasistengsiu pats save "demaskuoti" (atskleisti klaidas). Žodžiu, darysiu tai, ko kiti nedaro.
1 Reportažas: Kaip kažkas anksčiau pastebėjo, yra sumaišytos 2 ir 3 detalės (brėžinyje jos susikeitė vietomis). Pradėjęs klijuoti, iš karto susidūriau su viena problema: 1 detalė tinka tik supaprastintam variantui(kai vietoj variklio naudojami "blynai" 22 ir 23). Pilnam variantui nukirpimo linija turėtu būti 1,5 mm toliau į baltą pusę. Čia aš padariau kitaip:panaudojau trigubai suklijuotą 2 mm storio kartoną ir išpjoviau 2 detalės diametro ruošinį. Jo kraštus šlifavimo popieriumi apšlifavau pusapvaliai (kaip "Donatas" tekino iš medžio) ir viduryje išpjoviau 2 detalės juodo skritulio skylę. Kadangi detalė gaminta iš kitų medžiagų, tai ateityje teks dažyti pilkas detales "Polished Aluminium" dažais. Vidų teko pašlifuoti, bet atpuolė reikalas klijuoti 3 detalę.Cilindrus visgi reikia paklijuoti, nes neklijuoti gausis per maži. Paklijavimui naudojau "TV" kartono lapų laisvus plotus. Kol kas tiek. Tiesa, gerai būtu, kad "Dovaldas" kuo greičiau pasirodytu Moksleivių namuose ir išmokytu mane naudotis "Imageshak"-u. Jam tai gana neblogai sekasi. Tada galėčiau įdėti nuotraukas neperkraudamas "Nos" "plotų". Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Nos rašė:
Mano serve susikurk nauja direktorija ir dek viso proceso nuotraukas. Paskui tik nu kopijuok nuoroda ir idek ja tarp [img]foto%20linkas[/img]. Nereikes naudotis Imageshaku ir nuotraukos tikiuosi nedings :)
Vietos serve dar pakankamai, o trafico isnaudojam tik apie 3%
As tik nesurandu laiko ju visu perziureti ir prarusiavus jas galima butu sudeti i galerija.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Na va, šiandien iš ryto turėjau truputį laisvo laiko ir vėl prisėdau prie "Lituanikos".Pabaigiau variklį, sudėjau vožtuvų traukes ( 0,6 mm aliuminio viela) . Gaminant gaubtą, kilo maža problema : liko laisvos vietos tarp cilindrų ir gaubto.Visgi storinti reikia visas 6 ir 7 detales ( aš storinau tik 6). Pasielgiau labai paprastai: į kelis tarpus įklijavau 1 mm storio kartono gabalėlius ir to užteko. Gaminant išmetimo vamzdį , kartonas parodė "ožius": niekaip net su skutimosi peiliuku nepavyko padaryti įpjovų jau gatavame vamzdelyje. Nors iki šiol esu daug kartų šią operaciją daręs su "MM" modeliais. Ir visada pavykdavo. Teko pasinaudoti savo paties patarimu ir pagaminti išmetimo vamzdį iš tuščios tušinuko šerdelės. Formos palaikymui į vidų įklijavau 2 mm diametro aliumininės vielos galą. Palikau apie 3 mm tarpelį atvirąjame vamzdžio gale tarp vamzdelio ir vielos galų. Kol kas tiek. Tiesa, gal šį vakarą, o gal ryt įdėsiu pirmas nuotraukas. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Deja, žadėtų nuotraukų įdėti nepavyko: sustiprėję šalčiai paguldė į ligos patalą mano pagrindinį fotomeistrą - sūnų, o be jo aš skaitmeninėje fotografijoje - nulis. Bet "Lituanica" pajudėjo į priekį. Suklijavau variklio sekciją. Ten teko padidinti priekinį špantą paklijuojant jį ant 2,5 mm didesnio diametro kartono gabaliuko. Taip pat įvėliau vieną nesąmonę ( kuria dar bandysiu taisyti) : pamaniau, kad netyčia projektuodamas pražiopsojau krūvelę ventiliacinių angų detalės 24 apačios vienoje pusėje. Ir pridirbau tiek pat, kiek ir kitoje. Po kiek laiko žvilgtelėjau į brėžinius ir... kad jį kur velnias: jų ten ir neturėjo būti. Tai va kaip būna ir pačiam autoriui. O taisyti reikėjo tik pačių apatinių vidurinių "ausų" puseles, kurių nenubraižiau, ir vienos pusės šoninių gaubtų atidarymo vyrius, kurių nubrėžtos tik viršutinės pusės. Kadangi modelio priekinę dalį dažysiu, tai teko padaryti matomas visas variklio skardų jungimo linijas. Jas paryškinau perbrėždamas reikiamose vietose pagal liniuotę skriestuvo adata. Taip pat jau susiklijavau ant kartono kabinos karkaso detales. Tose vietose, kur tvirtinsis važiuoklė, planuoju panaudoti "Donato" metodiką: įklijuoti putoplasto arba balzos gabalėlius. Taip pat laukia variklio ir propelerio dažymas. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Na va, pagaliau sudėjau "lituanica" rinkimo pirmas nuotraukas . Jos yra čia http://www.mazas.net/~pranas/Lituanica/ . Pradėjau rankioti kabinos karkasą ir detales. Karkasui naudojau tik 2 mm kartoną. Ir, kaip matosi nuotraukose, viskas laikosi kuo puikiausiai. Tiesa, kuro bako šonines plokštumas , kaip ir rašė "Darius", reikia sumažinti iki 2 mm, kad bakas nelystu pro langą. Jei taip atsitiktu, tai ir taip gana siauras įlipimas į lėktuvą darytusi visai neįmanomas. Vietoj blisterių apačioje iš šlifuoto kartono padariau vairalazdžių apatines dalis gaubiančius išštampavimus, apie kuriuos sužinojau tik labai neseniai. Tiesa, priekinę apačios dangos dalį taip pat nudažiau sidabrine spalva, nes ant tikros "Litiuanica" taip ir buvo.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Corsaire rašė:
Sveiki,

Oho! Va cia tai modelis! Labai kruopsciai ir profesionaliai padarytas!!! =D> =D> =D>

O jus dazete aerografu? Ir kokius dazus naudojote? Man cia panasu i metalizeri... (tokie skysti dazai, purskiami tik aerografu, o po to poliruojami, kol isgaunamas tikro metalo ispudis).

Tiek. Sekmes! ;)
--


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:41
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Dažau tik teptuku ir "Humbrol" dažais. Tačiau ant "Lituanica" ir kitų naujausių savo modelių plačiai pradėjau naudoti lenkų "Malchem" firmos purškiamus dažus "Mallak spray". "Lituanica"-i naudojau atspalvį RAL9006 Srebrny Chrom. Naudočiau tik šiuos dažus visiems savo ir vaikų modeliams, bet viskam trukdo mažas atspalvių ir spalvų kiekis, kurį parveža mūsų lietuviškos importo firmos. Kad būtu aiškiau, sekantį kartą nufotografuosiu ir įdėsiu tų dažų balionėlį. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:42
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Na va, po truputį judam į priekį. Pabaigiau rinkti kabiną. Ir va čia gavau naujos informacijos: atrodo,kad kompasas visgi buvo padėtas ant grindų ir valdantis lėktuvą lakūnas jį galėjo pasidėti ten, kur jam patogiau. Nežinau, kodėl "Donatui" buvo per platus dugnas. Man jis puikiausiai tiko: plotis vos 1 - 1,5 mm didesnis , negu špantai. Nežinau, ar man, kaip autoriui, geriau žinomas "savas kūdikis", ar kas kita čia yra? Tą perteklių panaudojau kaip sujungimo juostelę ir viskas gavosi gana neblogai, jei neskaitysime nesiduodančio apvaliai išlenkti kartono. Nuotraukoje 018 pavaizduotas nepilnas mano ne-"Hombroll"-inis dažymo " arsenalas".

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:42
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
savas rašė:
nezinau kodel bet man atrode kad ta rosykle turetu buti apacioi kiek kartu as ji dejau tai taip dariau :lol:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Kov 2014 22:42
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
"Savas", atidžiau žiūrėk instrukcijos brėžinių lapus. Atrodo, kad ten rasi visų mano panaudotų pažymėjimų iššifravimą. Rodyklė ir "Lituanica", ir kituose mano modeliuose reiškia modelio priekį arba viršų. Tiesa, kai kada ji reiškia detalės suvyniojimo kryptį. Dar kartą atidumo. Tai tiek


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007