Pagrindinis diskusijų puslapis » KITI MODELIAI » Savadarbiai (nuliniai) modeliai

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
"Prikeliu iš numirusių" vieną savo modelį, kuris kažkada buvo pradėtas ir trumpam sustabdytas. Tas "trumpam" tęsėsi apie du metus. Tai - K. Kolumbo "Santa Maria" pagal 1976 4 - 5 "Maly modelarz" numerius iki 1 : 72 mastelio padidintas modelis. Atsirado žmogus, kuris susidomėjo šiuo mano "užšaldytu" laivu ir teko ji vėl "prikelti". "MM" patalpintas modelis man labiausiai "prie širdies" (gražiai atrodo, nors dėl tikrumo niekas nežino). Taip pat labai neblogi tarybiniai "Modelist - Konstruktor" spausdinti brėžiniai, bet ten marselis ( viršutinė vidurinio stiebo burė) labiau primena džiovinamus triusikus, negu burę. O čia keletas nuotraukų iš to, ką pavyko padaryti, nuvalius dulkes. Dėmės ant apkalos nuo "Supermoment", bet jos išnyks, kai korpusas bus nulakuotas.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Pagaliau išmokau "lipdyti" nuotraukas per "Imageshack". Ačiū "Dovaldui", labai padėjo patarimais. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Tolimesnės "SM" nuotraukos
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
O čia - tolimesnis darbas prie "Santa Maria". Dar modelis nelakuotas ir dėmės vis dar "šviečia". Bet nebeilgai :!:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Jei kam įdomu, kas ir kaip padaryta, klauskite, atsakysiu. Tik va, nežinau, ar nereiks atsiklausti "kritikų" nuomonės? Tiesa, nuotraukose išryškėjo keletas ne vietoje "uždažytų" taškelių ant pavadinimo. Tai taip pat bus pataisyta.Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Kaip "juda" darbai su "Santa Maria"? Vaizdai čia:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis
Jei kam įdomu kas ir kaip padaryta - klauskite, pasistengsiu paaiškinti. tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
saulevic rašė:
na nieko negaliu pridurti, mane tai stebina. pats zadu daryti kazka panasaus pagal koki nors shipyard`o modeli. tai noreciau pasidometi is kokios plasmases darai karkasa ir kur jos butu galima gauti? beje apdailai koki medi naudoji ir kokie jo ismatavimai, gal tiktu naturali fanieruote ? ir dar idomu kaip daromi bortai denije, nelabai matosi sutvirtinimu is vidaus..


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Apie visą tai, ką klausia "Saulevic", rašau "Ne kartoniniai modeliai" temoje "Praktiniai klausimai". Jei dar ko nors ir nėra, apie ką klausei, tai atsiras greitu laiku. Sakydamas "apdailai" , greičiausiai, turėjai galvoje mano vadinamą "švariąją" apkalą: jai naudoju įvairaus pločio 0,5 mm storio juodalksnio juosteles( bortams). bortų vidui - 0,5 mm raudonmedžio lukštas ( šponas). Deniams naudoju taip pat įvairaus pločio buko arba beržo (priklauso nuo laivo priklausomybės valstybėms) lukšto juosteles. Bet apie denius ir vidinius sutvirtinimus plačiau rašau aukščiau minėtoje temoje. Jei dar kas bus neaišku, klausk. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
saulevic rašė:
Pranas Sungaila rašė:
Apie visą tai, ką klausia "Saulevic", rašau "Ne kartoniniai modeliai" temoje "Praktiniai klausimai". Jei dar ko nors ir nėra, apie ką klausei, tai atsiras greitu laiku. Sakydamas "apdailai" , greičiausiai, turėjai galvoje mano vadinamą "švariąją" apkalą: jai naudoju įvairaus pločio 0,5 mm storio juodalksnio juosteles( bortams). bortų vidui - 0,5 mm raudonmedžio lukštas ( šponas). Deniams naudoju taip pat įvairaus pločio buko arba beržo (priklauso nuo laivo priklausomybės valstybėms) lukšto juosteles. Bet apie denius ir vidinius sutvirtinimus plačiau rašau aukščiau minėtoje temoje. Jei dar kas bus neaišku, klausk. Tai tiek

oi labai atsiprasau, ana tema kazkaip praleidau.. kolkas radau apie viska kas mane domino. pagarba tau.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Corsaire rašė:
Sveiki,

Nu tu velnias..., cia man rodos, ne Pranui reikia Billobillo (temoje "Praktiniai klausimai" jis apie tai uzsimine :D ), o man. Kazkurioje temoje apziurinejau labai idomiai surinkta Prano laivo deni is polistirolo ir vielu. Norejau pagirti, taciau dabar tos temos neberandu. :^o Nesvarbu... zodziu man labai patinka stebeti Prano darbus. Kuo toliau, tuo jie labiau mane zavi. As nezinau ar kada drysiu bandyti sitaip scratchbuildinti laivus is ivairiu medziagu (be to as aviatorius), taciau su didele nuostaba tai stebiu. Man patiko Prano virtuoziskumas su tomis vielelemis. Jis labai puikiai komponuoja ivairiu diametru vielas, vamzdelius. Reikes man kada aplakstyti parduotuves ir siaip garazus/siukslynus/skladukus ir pasirankioti ivairiu diametru vielu, laidu. Paardyti sutrunyjusius VEF'us ir transformatorius :D Nors cia sitie dalykai uzgyvenami per ilgus metus. Paziurekite kiek Donatas turi ivairaus "slamsto" ir kaip jis ji puikiai sudeda i modelius. Tokio kiekio per viena diena nesusipirksi pardese, reikes ne vienus metus kaupti :) Tas pats su patirtimi. Taciau reikia dabar daryti modelius ir dziaugtis tokiais kokiais jie yra, ir gal kokiais 2050'aisiais pasieksiu Prano ar Donato lygi. Gerai baigiu savo filosofavimus. Kartais megstu pareiksti mintis.
Ir dar klausimelis Pranui - kur perkate tas medines lysteles, bei lenteles kurias naudojate karkasams, apkaloms ir t.t.

Tiek. Sekmes! ;)
--

P.S. Nuostabi Santa Maria :) =D> =D>


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Visos juostelės yra supjaustomos iš didelės lentos. Pirmiausia pagal reikiamą plotį "suraižau" "Eglute", po to - reikiamo storio - stebuklingomis staklytėmis "Umielyje ruki" Jomis eina susipjauti net 0.5 mm storio juosteles. Apie apkalas turėčiau ryt - poryt parašyti pamokėlę. Ten bus ir tų stebuklingų staklyčių vaizdelis, tiesa, ne koks. jos jau atlaikė 22 būrelio sezonus ir dar tiek laikys. O dar sako kad Tarybų Sąjungoj nieko gaminti nemokėjo :!: :!: :!: Bet galima tų juostelių ir nusipirkti Vilniuje ir Kaune firmose, prekiaujančiose medinių burlaivių modelių rinkiniais. Tiesa, jų kaina - "su dantimis". "Corsaire" "Bil'o'Bilo" Tau tikrai nereikia. Laivas , apie kurį rašei, greičiausiai, buvo arba F-11 "Žemaitis" arba "Skalvis" (Tema "Dzūkas"). Nuotraukų ten nebėra: man paprašius, "Nos" jas perkėlė į galeriją. Nuoroda į ją yra prie kiekvienos šių modelių temų. Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 30 Kov 2014 21:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Na va, denio detalės kaip ir baigtos. Liko tik putensai (lentos, į kurias rišasi vantus sutempiantys blokai - jufersai). Jų eilė - rytoj. tiesa - dar lakavimas ir žibinto padažymas aukso spalva.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Tiesa, dar liko padaryti galinių turėklų papuošimus. Tai taip pat bus atlikta rytoj. Kada bus nuotraukos, negaliu pasakyti, nes tai dažnai priklauso nuo "Zombezo" nuotaikos. Tai tiek


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007