Pagrindinis diskusijų puslapis » KARTONAS » Kartoninė karinė ratinė ir vikšrinė technika

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:20
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Reynevan rašė:
Sveiki,

Paveikslėlis

Pabaigiau keletą lėktuvų, dabar laikas išbandyti save ir suklijuoti tanką. Tankų ansčiau neklijavau, tai tikiuosi, kad man padėsit, jeigu bus kažkas neaišku. Neseniai manyje gimė teorija, kad geras modeliuotojas turėtų nors 1 kartą gyvenime suklijuoti tanką su atskirais trakais iš žurnalo. O po to gali pirkti lazerinius ar metalinius. Svarbu, kad žinotų ką tai reiškia. Tas antras panzeris man visada labai patiko. Anksčiau bijojau jį klijuoti dėl vikšrų ir važiuoklės. Manau šis modelis bus man kaip išbandymas - ar atlaikys nervai ir entuzjazmas modeliavimui. Esu nusistatęs optimistiškai, bet biški bijau, kad visdėlto galėčiau tanko nepabaigti.

Pats modelis jau senas - 98 metų, todėl ratai neturi centrų ir modelio sudarymas yra nekompiuterinis. Konturo linijos yra sąlyginai storos. Pačiam žurnale parašyta pjauti linijas pagal jų išorinį kontūrą, t.y. visa kontūro linija turėtų matytis. Man tai nepatiko - todėl konsultavausi šiuo klausimu keliuose forumuose ir žmonės pasakė, kad nieko neatsitiks jeigu pjausiu pagal linijos vidurį. Taip ir darysim.

Pagal mano preiliminarius skaičiavimus, modelis susideda apytiksliai iš 1400 kartoninių detalių ir apie 1700 su vėlom ir vėlytėm. Iš ko trakams išeina virš 1000 detalių, važiuoklei su ratais apie 300-400 ir pačiam tankui apie 300 detalių. Įdomus balansas.

Šiek tiek įdomybių apie patį modelį. Jeigu kažkas nematėt šio modelio, verta susipažinti su vikšrų sistema. Tai atrodo taip:

Paveikslėlis

O tai yra vikšrų dalis, įdomiai atrodo. Negaliu jau susilaukti to momento kai pjaustysiu iu tuos mažyčiu kvadratėlius trako viduje:

Paveikslėlis

Kažkur prieš savaitę pradėjau ruoštis šiam modeliui. Mane gasdino ratai be centrų, radau internete tokį šabloną centrams žymėti. Jeigu kažkas norės, galima jį atsisiųsti iš čia: http://rapidshare.com/files/113668979/szablon_do_k___322_.pdf.html Nusipirkau specialią plėvelę ir ant jos atspausdinau šabloną. Tikiuosi pravers. Turiu nupirkęs Olfos skriestuvą - būtų gaila jo nepanaudoti.

Paveikslėlis

Buvau senukuose. Nusipirkau gruntinį nitrolaką Capon. Su juo impregnavau detales iš abiejų pusių prieš kerpant detales. Kaina - keliolika litų kartų su skiediklių.

Paveikslėlis

Pirmas įspudis - kartonas tapo daug atsparesnis ir net sunkiau pjaunasi. Detalės nesisluoksniuoja. Gera apsauga popieriui prieš klijuojant. Pačios detalės atrodo praktiškai taip pat po džiuvimo, kaip ir prieš impregnacija. Jeigu labai kruopščiai prisižiūrėti, galima pastebėti šiek tiek blizgesio, bet realiai to nesimato.

Toliau prasidėjo procesas: Priklijavau špangoutus ant kartono, išpjoviau detales. Špangoutų briaunas impregnavau su BCG klijais:

Paveikslėlis

Efektas: kartonas nesisluoksniuoja. Jo šonai pasidaro kaip plastmasiniai. Labai lengva šlifuoti.

Na ir pirmos nuotraukos iš gamybos proceso:

Paveikslėlis

Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:20
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
joryyys rašė:
Dėl trakų kvadratėlių - apie jų pjaustymą buvo kalbėta čia: http://www.zealot.com/forum/showthread. ... 057&page=2

Beje, panašu, kad dar viena įdomi detalė bus bokštelio sukimosi mechanizmas :D (kiek teko žiūrėti kituose forumuose)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:21
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Reynevan rašė:
Sveiki,

Šimtą metų nieko nerašiau, bet ir laiko dėl konkurso mažai buvo. Prieš kelias dienas vėl atsisėdau padirbėt prie modelio po ilgos pertraukos ir kiek džiaugsmo buvo. Vis dėlto smagu kartais paklijuot!

Ką gi, laikas ir parodyti keletą nuotraukų iš gamybos proceso:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Briaunas ir baltus kvadratėlius ant korpuso nudažiau Pactros A92 Grauviolet spalva.

Ką galiu pasakyt? Klijuojasi pakankamai smagiai, bet nepasakyčiau, kad viskas eina lengvai. Patirties trukumas tankų klijavime pasireiškia tuo, kad tiesios formos ir kampai prašo naujų iššūkių. Šį kartą teko šiek tiek špakliuoti. Žurnale yra keletas nedidelių klaidų , tačiau galiu pasakyti, kad viskas tinka pakankamai gerai.

Pjaunam vikšrus: tokių išpjoviau 216 detalių. Tai dar ne viskas.

Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:21
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Uran325 rašė:
kiek užmta laikao išpjausti ši detales?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:21
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Sernas rašė:
Kai papjaustysi sužinosi :wink: :lol:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:21
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Uran325 rašė:
Sernas rašė:
Kai papjaustysi suzinosi :wink: :lol:


Ačiu už pasiulima=)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:21
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Tamosis rašė:
Labas.

Užuojauta dėl vikšrų ;). Man vikšrai pats baisiausias dalykas modeliavime :) bet ką darysi. Kantrybė ir valia, tik tiek galiu pasakyt :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:22
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Anupras Dirvele rašė:
Sveikas, Reynevan. Kaip su vikšrais sekasi, gal jau po truputį pradėjai surinkinėt juos? O klausiu šito nes ir pats po truputį krapštausi prie tokio pat modelio ir pabandęs padaryti porą trakų susidūriau su tokiu dalyku, kad mano nuotraukoj pavaizduotos raudonos vietos netelpa į žaliai pažymėtas :roll: O gal aš ruošinį iškirpau tas vietas palikdamas per plačias?
Ir dar vienas klausimas: Ar nekilo mintis padaryti ant "sparnų" ir bokštelio esančias kniedes? Aš saviškiam modeliui į nupieštus tose vietose rutuliukus patupdžiau lipalo lašelius ir klijams išdžiūvus atsargiai uždažiau juos panašia į tanko spalva. Žiūrisi tikrai gražiau, o ir pačių kniedžių nėra tiek jau daug. Laiko prie šito reikalo susigaišta ne ''marios'' - apsimoka visa tai ;)


Prikabinti failai:
trakas_141.jpg
trakas_141.jpg [ 7.3 KiB | Peržiūrėta 5632 kartus(ų) ]
          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:22
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Reynevan rašė:
Sveikas Anuprai,
Smagu, kad ir Tu pradėjai klijuot šį modelį, galima bus pasidalinti patirtim, technologijom ir bendru vaizdu. Parodyk nuotraukas iš savo progreso. Dabar klijuoju visokias smulkmenas ant tanko korpuso, langeliai, vyriai ir panašiai. Dėl kniedžių tai tikrai galvojau būtent kaip ir tu sakai - pagaminti iš lipalo ir nudažyti šviesesesne spalva. O vikšrus tiesą sakant kolkas atidėjau į šoną ir nebandžiau su jais žaisti, bet jeigu tai, ką sakei yra tiesa - tai yra didelė problema, nes detalės 99 yra jau visos iškirptos, o jų buvo 216 vnt. Nenorėtųsi jas dar ir taisyti.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 13 Geg 2014 21:22
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Laiswiz rašė:
Ir man vikšrai pati neįdomiausia modelio dalis. :D

P.S. Kur pirkai tą peršviečiamą plėvelę? Kokioje nors kompiuterijos parduotuvėje?


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007