Pagrindinis diskusijų puslapis » KARTONAS » Slaptos technologijos

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 24 Kov 2014 22:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Renardas rašė:
Sveiki, aš čia senokai esu pasigaminęs tokį įrankį panašų į "dremel'į" apšveisti kraštams (labai gerai ima ir medieną su stambesniu glaspopierim :) ) ar pragręžti skyles ar dar kam nors. Visas gaminimas užtruktų neilgiau valandą greičiausiai ir beveik nieko nekainuoja (man tai nekainavo nieko nes viską radau namie). O jis atrodo va taip:

Paveikslėlis

Reikės:
1. Vamzdžio galo - aš naudojau 3 cm skersmens, 14 cm ilgio PVC vamzduką.
2. Motoras - sekančioje nuotraukoje matosi motoras: http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=51771 kuris, kaip paskuj pastebėjau, neturi jokios galios. T.y. jis sukasi greitai tačiau paėmus truputį stipriau už galvutės su pirštais jis sustoja. Taigi labiau pasiknises
atradau tokį motorą: http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=50937 kuris sukasi ir greitai ir nesustoja stipriai paspaudus į popierių, tačiau 9V baterijos jam neužtenka, taigi aš naudoju nuo belaidės drėles akumuliatoriu.
3. Mažų "Krokodilo" gnybtų - be kokioje elektrotechnikos parduotuveje kainuoja apie 15 ct./vnt.
4. Izoliacinės juostos apvinioti motorą kad tilptu į vamzdį.
5. Karštų klijų (nebūtina, bet aš dėl visa ko aptepiau kad laikytusi geriau).
6. Laidelių sujungti viską. Kad sujungti bateriją su motoru aš panaudojau laidą iš nereikalingos kompiuterinės pelės.
7. Paspaudžiamo mygtuko.
8. Griebtuvo ("patrono") skirto Dremeliams (Ačiū Raivo už tokią mintį). Jį galima rasti senukuose, mano variantas kainuoja 13lt (12,99lt), o atrodo va taip:
Paveikslėlis
http://www.senukai.lt/irankiai-spynos-furnitura-auto-prekes/irankiai-iranga/mechaniniai-irankiai/specialios-paskirties-irankiai/griebtuvo-komplektas-art1504_4.html


Dabar galima pradėti:
1. Apviniokit motoriuką su izoliacine juosta kad vos tilptų.

Paveikslėlis

2. Pažymėję kur baigiasi motoras išgręžkit 4 mažas skylutes taip kad lengvai tilptų mygtukas.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

3. Įdėjus motorą ir mygtuką sulituokit viską ir gale išgręžkit dar vieną skylutę laidui pritvirtinti. Jam pritvirtinti aš panaudojau laidams prie sienų pritvirtinti skirta laikiklį ir priveržiau su mažu varžteliu:

Paveikslėlis

4. Aš pritepiau karštų klijų aplinkui kad tvirčiau laikytusi, tačiau nebūtina.

Paveikslėlis

5. Galuose prilituokit gnybtus ir pažymėkit kur pliusas ir kur minusas. Čia nuotraukoje aš naudoju 12V, 2.0 Ah NiMH bateriją nuo belaidžio suktuvo.

6. Kad būtų galima su šitu daiktu šlifuoti, aš paėmiau truputį glaspopieriaus ir atpjovęs nedidelį gabaliuką medienos glaspopierių priklijavau prie jo ir užmovus tokį daiktą ant galvutės labai gerai šlifuoja. Dėl labai mažų šlifavimo galvučiu aš vietoj medžio gabaliuko panaudojau maža krumpliaratį, kurį galima rasti žaisluose ir apklijavau labai mažu glaspopierum. Tinka apšveisti popieriaus kitą pusę po to kai buvo pragręžta skylutė arba po impgregnavimo kai popierius tampa kietas.

Paveikslėlis

Gražtukams pritvirtinti aš senukuose nusipirkau mini-griebtuvą, kainavo jis man 13lt, jį galima rasti elektrinių įrankių skyriuje ir labai tinka ant šito varikliuko. Centras pagautas nevisai idealiai, tačiau matosi tik ant didesnių (3mm+) gražtų. Ant mažų centras būna idealus.

Paveikslėlis

Skyles grežia pakankamai gerai:

Paveikslėlis

Tai tiek :P man palengvina darba kartais šitas įrankis.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Kov 2014 22:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Raivo rašė:
Gal toks griebtuvas tiktų?

Mini griebtuvas Senukuose

Kitoks


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Kov 2014 22:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Renardas rašė:
Atnaujinau pamoką. Dabar galima ir gręžti su juom.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Kov 2014 22:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Jevgenij rašė:
Sveikas. Norejau paklausti kaip daznai ji naudoji? Ir kodel neuztenka 9v?


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007