Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Plastikinė aviacija

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
auktis rašė:
Savaitgalį pabaigtas modelis, pirmas per beveik metus.

Tai vienas didžiausių iš šiuo metu gana plačiai naudojamų bepiločių orlaivių, skirtas išimtinai žvalgybai ir stebėjimui, ginkluotė nėra numatyta. Skrenda labai aukštai (iki ~18-19 km aukščio), labai ilgai (~28 val., maks. iki ~36 val.) ir labai toli (~14 000 km, maks. iki ~22 000 km). Priklausomai nuo modifikacijos bei užduoties gali būti komplektuojamas skirtingais sensoriais ir įranga.

Apie lėktuvą plačiai galima paskaityti čia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_G ... lobal_Hawk
http://www.northropgrumman.com/Capabili ... fault.aspx


Pats modelis.
Rinkau iš štai tokio rinkinio:
http://www.hyperscale.com/2010/reviews/ ... ewbg_1.htm

Kurį gavau iš Japonijos vos tik jis buvo išleistas. Aišku, kaip visada, po kokio pusmečio jį perleido Italeri su supaprastintom dekolėm (tik berods du dažymo variantai), gaunamą pas mus už beveik per pus pigiau...
Platz, beje, yra išleidęs tokį variantą:
http://www.hyperscale.com/2011/reviews/ ... ewmd_1.htm
Čia yra atseit naujesnė versija RQ-4N, modelyje skiriasi keletu detalių (fiuzeliažo dugnas kitoks su kitokiais sensoriais), taip pat yra spalvingos dekolėmis. Plačiau į jį nesigilinau, tik, jei neklystu, dalis duotų dažymų tikrai yra iš fantastika iš ateities (potencialūs numanomi naudotojai ir pan.).
Bet čia ne apie tai.

Apie modelio rinkimą nėra labai ką ir sakyti (aprašyta ir vaizdžiai parodyta aukščiau esančioje nuorodoje). Detalių nedaug, renkasi gana neblogai. Patiko sprendimas su varžtu – taip įtvirtinti sparnai net ir laikui bėgant neturėtų „nulėpti“. Man tik kažkaip gavosi sunkiai sparnų apačia – suklijavus gavosi bjaurios netvarkingos siūlės, kurias reikėjo špakliuoti ir paskui perbraižyti (tiesios linijos per visą sparno ilgį išilgai). Manyčiau kad pats paskubėjau – atsargiai klijuojant ir derinant to turbūt galima buvo išvengti (tuomet klijavimas užtruktų tikrai tik vieną ar du vakarus). Tad sugaišau tik čia. Papildomai, jau po visko, padariau „ūselius“ plokštumų galuose – jie, kaip suprantu, skirti statiniam krūviui nuimti, bei yra matomi originalų nuotraukose.

Dekolės ir dažymas.
Platz RQ-4B rinkinį atsidarius iš karto sudomino dekolės. Variantai penki – trys U.S. Air Force, po vieną NASA ir Luftwaffe.
Iš pat pradžių buvau tikras, kad mano modelis bus dažomas kaip vienas iš dviejų NASA naudojamų orlaivių – visas baltai su mėlyna juosta ir visais ženklais, bet sumąsčiau pasėdėt NASA puslapy ir pažiūrėt nuotraukas. Nusivylimas totalus – jei galima gal būtų įsivaizduoti, kad sensorių konfigūracijos NASA naudojamos įvairios (taip ir yra, bet kai ko iš modelyje esančių per keliasdešimt nuotraukų nesutikau), tai versija pačio „Global Hawk“, pasirodo, yra kita – skiriasi ir lėktuvo dydis ir pagrindinės važiuoklės vieta ir dar šis tas. Kadangi įtraukiama važiuoklė NASA orlaiviuose į fiuzeliažą (t.y. ten pagrindinės durelės) kaip RQ-4A arba „block 10“, tai modelyje yra kaip RQ-4B arba „block 20“(t.y. toliau nuo fiuzeliažo ir yra papildomos „pūslės“ ant sparno). Taip pat gale po uodega RQ-4B turi papildomas plokštumas. Esminius skirtumus pažymėjau raudonai ir žaliai.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Tas pats su modelyje esančiu „Luftwaffe“ dažymu – tokios arba labai panašios konfigūracijos kaip plastike, kažin ar realus buvo (nebent tik maketas parodoj arba neradau informacijos ir/ar nuotraukų), o realus, taip vadinamas Eurohawk, turi papildomas sensorių ir kt. įrangos „pūsles“ po sparnais ir todėl gerokai skiriasi.
Beliko trys dažymai. Baltas su raudonais plokštumų galais U.S. Air Force dažymas (teoriškai turbūt koks bandomasis variantas iš Edvards bazės) nesudomino, o ir nuotraukų nei viena nepakliuvo. Kiti du variantai – pavyko net rasti konkrečius lėktuvus nuotraukose pagal serijinį ant uodegos esantį numerį!!! Pačios dekolės kokybiškos, su chemija prikimba. Taip pat privalumas – papildomi skaičiai, tad norint galima padaryt bet kurį konkretų skraidantį (P-) P-) P-) ...kaip dabar prisimenu, vairuoju aš savo lėktuvą virš Berlyno... P-) P-) P-) ). Pasirinkau truputį spalvingesnį, su juosta ir dalinio herbu.
Pats dažymas nesudėtingas – sparnų viršus baltai, visa kita – „gunship grey“, pažaidžiant su atspalviu ant atskirų nuimamų liukų, dangčių ir pan. Futura, dekolės, nuplovimas, futura, smulkmenos, pamatinta futura. Smulkios detalės, važiuoklė. Viskas.

Taigi, nuotraukos. Nelabai man jos patinka (keistas tas apšvietimas šiomis dienomis, patingėjau su fotoaparatu pažaisti), bet bendrą vaizdą susidaryt galima.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis



... ir pabaigai – dydžiui įsivaizduoti. Kartu su SR-71 ir I-16. Mąstelis tas pats. Dar apversta 30 cm liniuotė.

Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
ZALIAS rašė:
Gražus modelis, tvarkingas. Lėktuvo dizainui, manau , įtakos turėjo filmas "Svetimas" :) . Modelio dydis įspūdingas. Kiek laiko tvėrei? Gaila, kad nesigavo to nasa-civilioko(?) padaryt, būtų gražiai atrodęs šalia Global Flyerio. Aš tik nesupratau - dekolės tam NASA variantui buvo rinkinyje? Jei taip - gamintojas smarkiai pamelavo.
Pagarbiai - Darius L.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Warlord rašė:
Bijau kad gamintojas net nežinojo kokie jie skirtingi :roll:

Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
auktis rašė:
ZALIAS rašė:
<...> Kiek laiko tvėrei? Gaila, kad nesigavo to nasa-civilioko(?) padaryt, būtų gražiai atrodęs šalia Global Flyerio. Aš tik nesupratau - dekolės tam NASA variantui buvo rinkinyje? Jei taip - gamintojas smarkiai pamelavo.


Taip, dekolės NASA buvo. Tad gamintojas, sakykim, apsiriko :)

O kiek tvėriau - tai nežinau - suklijavau turbūt praeitą birželį kokį, kai šeštadienį ar sekmadienį lijo. Taip ir mėtėsi toks. Kai pamačiau, kad pradeda visokios smulkmenos nulūžinėt - per kokia porą-trejetą savaičių, pripuldamas retsykiais, nudažiau ir pribaigiau. Realiai darbas labai greitas - detalių nedaug, spalvų dažymui dar mažiau, dekolės limpa neblogai, Futura džiūva greit ;)


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007