Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Plastikinė aviacija

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Ačiū už pastebėjimus. Revell modelius pirkau, nes kitokių firmų paprasčiausiai nėra Panevėžy, ar bent jau aš neradau. Tik Revell ir Airfix, o Revell'iu iš esmės aš esu patenkintas, mane ta kokybė paprastai tenkina. Bent kol kas :) Dėl grunto aš klausiau todėl, kad praskiedus dažus ir pabandžius ant nereikalingų dalių pradažyt, dažai nelabai gerai dengia, ''susitraukia'' į vieną vietą. O nugruntavus paviršių visai kitaip :) Tai vat galvoju gal blogai skiedžiu. Reikėtų nusipirkt spec. skiediklio. Gal patartumėt kokį ir kur Vilniuje jo galima gauti? Taip pat norėčiau išgirsti nuomonių apie lakavimą, kiek sluoksnių, kuo skiesti, reikia lakuot prieš dekoles ar užtenka matinio užpurkšt jau viską baigus. Ačiū.

Kira


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
Arba per skysti dažai, kuo nelabai tikiu, arba iš tikrūjų nuplauti su Fairy reikia. O kokį gruntą naudojai prieš dažant tuos(ą) modelius(į)? Gal foto galima?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Aš neploviau su fairy bet nuvaliau su nuriebintoju. O gruntas mašininis. ''halfords'' pilkas... Nėra prasmės fotkint buteliuko, nes nieko ten neparašyta įdomaus :D


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
oooo, vaikeli. neblogas medžiagas naudoji, kaip isivaizduoju, nenuostabu kad prei to grunto dažai gerai lipo. To grunto pagrindas iš ko jis pagamintas labai gerai reaguoja su polysteriu, t.y. medžiaga iš kurios pagamintas modelio lijinys. Kitaip tariant šis gruntas patekęs ant paviršiaus jį išlydo ir įsigeria, visai kaip klijai. Nerizikuok taip. Beto nežaisk su acetonu, 646 tirpikliu ir t.t.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:34
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Na nežinau, tas gruntas visai nieko nepakenkė plastmasei. O dažai ant jo geriau ''limpa''. Be to dar toks klausimas gal kvailokas. Ant Revell pakuočių kai kurių rašo ''aqua color included'' tai kaip suprantu čia tokius dažus galima skiesti vandeniu? Tada kaip atskirti Revell dažus kurie emaliniai, o kurie vandeniniai, nes ant pačių dažų bonkučių nieko neparašyta. Ir kiek skaičiau čia forumuose visi skiesti pataria su spec. skiedikliu arba vaitspiritu. Aš paprašiau tėvo vaitspirito tai sakė eit velniop, nes dvoks visi namai ir liepė pamėgint skiesti vandeniu. Nu skiedžiasi tie dažai visi puiliai tiek akriliniai tiek Revell (kurie kaip suprantu emaliniai), tad koks skirtumas yra tarp skiestų vandeniu ir skiestų spec. skiedikliu ar sakykim bearomatiniu vaitspiritu? Ar verta prašyt brolio, kad Vilniuj paieškotų to skiedalo, ar pirkt pačiam bearomati vaitspiritą, ar tiesiog skiest vandeniu ir nesukt galvos, jei vis tiek baigus modelį dedasi matinio lako sluoksnis?

Kira


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:34
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
Foto yra trijų skirtingų firmų emaliniai dažai (apibraukiau), šie dažai skiedžiami vaitspiritu. Jei parašyta water based arba aqua color, manau galima skiesti vandeniu bet kiek čiupinėjau tamijos akrilinius dažus tai man susidarė įspūdis jog jie turi spirito. Tai vat, enamel dažams skirtas skiediklis revell firmos yra tas pats bearomatis vait spiritas, kaina to buteliuko apie 6 lt, litras bearomačio vatspirito senukuose kainuoja apie 6 lt. Išvada....
Beje nuo klijų modeliams daugiau smarvės būna nei nuo bearomačio vaitspirito. nors jei bute dažyti su aerografo tai tada nežinau, čia gali tik kiti patarti.
Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:34
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Ačiū už informaciją, šiaip pas mane kol kas dažai yra Revell tik iš komplektų, kur būna modelis+klijai+teptukas+dažai ir Airfix taip pat. Kol kas tas spalvas naudoju ir kaip jau sakiau esu nusipirkęs paprastų akrilinių dažų iš JYSK. Viskas skiedžiasi vandeniu ir ant tokiu mano buteliukų nerašo ar jie emaliniai ar ne. Kol skiedžiasi vandeniu tai ir skiesiu juo, o prie progos nusipirksiu vaitspirito :)
Dar jei nepatingėsi norėčiau plačiau sužinoti apie lakavimą. Ar verta lakuoti prieš dedant lipdukus blizgiu laku ir kuo jį skiest? Ir baigus visą modelį ar nieko blogo jei lakas skirtas grindims? :D Nu pas mane tokios medžiagos buitinės :)
Dar (jei netingi) bučiau dėkingas jei patartum kaip išryškinti korpuso linijas, nes skaičiau daug forume, bet visur skirtingai rašoma. Gal yra koks paprastesnis būdas kaip pirmam kartui? Skaičiau, kad galima stipriai praskiesti akrilinius dažus ir jie patenka į tarpus tuos, bet kaip su kniedėm visokiom? Ten jie nesilaiko... Ir visą tai reikia daryt prieš dažant pagrindine spalva?

Kira


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:35
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
ZALIAS rašė:
Dėl nuplovimo(išryškinimo) paprasčiau už akvarelę su fairy(ar kita indų plovimo priemone) tai sunku surasti. Ir visada, iki pat lakavimo , galima taisyti, koreguoti, pridėti-nuimti be jokios žalos. Lakuoti modelį reikia jau ant "nuplovimo-išryškinimo", prieš dekoles. Lakas turi būti blizgus, nes kitaip po dekolėmis liks mikroskopinis kiekis oro ir dekolės "sidabruosis", kas yra ne gut. Viskas paprasta.
pagarbiai- Darius L.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:35
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Nudažiau ir sulipdžiau variklį.
Paveikslėlis

Bet iškilo kitas klausimas dėl sparnų. Ant apatinio sparno galų yra tokie ''plyšiai'' ir iš pradžių pamaniau, kad blogai išlieta. Jau norėjau pasiimt špalklių ir išlygint viską, bet pasižiūrėjus daugiau nuotraukų šio lėktuvo pamačiau, kad kai kurie iš tikrųjų turi tokias skyles sparnuose. Gal kas nors esate su šituo modeliu jau dirbęs ir galėtumėt paaiškint kas tai ir kam tai skirta, nes mano makaulė nesugalvoja. Juk skylė sparne tik blogina aerodinaminę kokybę, vadinasi ji ne šiaip sau ir turi būti kažkokia jos paskirtis :) Sakyčiau galėtų būt skirta prišvartavimui, bet tokiu atveju turi būt kiaura, bet čia jau gali būt ir blogai išlieta...

Taip atrodo mano sparnas
Paveikslėlis

Čia nuotrauka lėktuvo su tokiom pat skylem
http://www.flickr.com/photos/77175657@N00/7005655378/

Ir čia kitas variantas be skylių...
http://andrewbarber.smugmug.com/Airplan ... Z&lb=1&s=A


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:35
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
Štai daugiau foto, sakyčiau tai švartavimo skylės apatiniame sparne, na nebent dar pakėlimui, palaikymui su ranka, kuo nelabai tikiu.
Tiesa, dar vienas variantas, rankena nuimant sparną.
Kituose nesimato nes lengviau aptraukti ir mažesnis pasipriešinimas, nors jo toks lėktuvas neturėtu jausti

http://images.devilfinder.com/go.php?q=stearman


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007