Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Plastikinė aviacija

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Sveiki. Esu naujas narys šiame forume. Ir modeliavime dar nesu patyręs, tad norėčiau kartu su jūsų pagalba gaminti vieną modelį, kurio nuotraukas vis įkelsiu čia. Būtų smagu išgirsti patarimų ir kritikos. Turiu kelis modelius, bet dabar klijuoti išsirinkau Revell firmos Stearman KAYDET, dėl to kad šis modelis bus pirmas, kurį dažysiu aerografu. Jam nereikia kamufliažo, todėl tikiuosi tai bus šiokios tokios ''pratybos'' man :)
Kaip jau minėjau, nesu patyręs modeliavime. Suklijavau 5 modelius (jų nuotraukas įdėsiu sekančiame poste), bet nė vienam neturėjau aerografo, dirbau su keliomis dažų spalvomis, nenutuokdamas kaip ir ką maišyti, todėl ant kai kurių modelių matosi teptuko ruožai. Nenaudojau jokio grunto, lako ir panašiai, tik dažai ir klijai :lol: . Tiesa, pritrūkus spalvų, pirkau paprastu akrilinių dažų iš JYSK parduotuvės komplektą su 12 spalvų ir iš jų bandžiau išgauti įvairius atspalvius. Bet čia vėlgi matosi visokie nelygumai ir panaši 'chaltūra' :lol: . Tai pradžiai norėčiau, kad patartumėt (gal tiksliau papasakotumėt) kaip paruošti modelį dažymui. T.y. ar būtina gruntuoti, ar tinka mašininis gruntas? Kokiu būdu galima išryškinti visas linijas, kad po dažymo pagrindine spalva viskas atrodytų tikroviškiau? Kokį laką naudojate ir kiek sluoksnių purškiat (tinka ir paprastas mašininis lakas?)? Kuo patartumėt skiesti Revell dažus? Skaičiau, kad geriausiai tinka spec. skiediklis, kuris parduodamas žaislų parduotuvėse, bet Panevėžyje tokio niekur neradau. Tai va tokia klausimų virtinė, tikiuosi kas nors nepatingės ir atsakys :) Būtų naudinga išgirsti visą eiliškumą, kas po ko eina, kiek kokių sluoksnių lako ir panašiai :) Ačiū.

Štai taip atrodo pati lėktuvo dėžutė.
http://imageshack.us/photo/my-images/826/sta75230.jpg/

Detalių kokybe aš kiek nusivylęs, bet viskas pataisoma :)
http://imageshack.us/photo/my-images/689/sta75231.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/850/sta75235.jpg/


Kira


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
siūlyčiau pirmiausia nusiplauti formas. Na vaduo, fairy, kempinė. Šiaip su aerografu dažant tai reikia labai gerai paviršių paruošti, nes jis išryškina labai gerai kiekvieną nelygumą, netgi būna taip jog labai gerai paruoštas paviršius ir atrodanti nepriekaištingai po dažymo parodo visus nelygumus.
Skiedimui nebutina pirkti spec skiediklių, pakaks ir vaitspirito ar kokio solvento, senukuose pilna tokių. Gruntavimas toks subtilus dalykas, gal būt dauguma į mane kreivai pažiūrės, bet skaitau jog nebūtinas, naudoju tik tam kad galutinai paruoščiau paviršių prieš dažant. t.y. išryškinčiau aukščiau minėtus nelygumus.
O jei tiksliau gruntas reikalingas pagerinti dažų sukibimą su paviršiumi. Po gruntavimo ir prieš dažant reikia jog dažai su gruntu sukibtų, todėl reikia paviršių pašiausti.
Siūlyčiau pirmiausia nusiplauti detales, išdžiovinti (natūraliai), pasirinkti reikiamą spalvą su aerografu nusidažyti lėktuvo kabiną bei jo dalis. o tada pradėti surinkimą.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
ZALIAS rašė:
Minimus rašė:
..Po gruntavimo ir prieš dažant reikia jog dažai su gruntu sukibtų, todėl reikia paviršių pašiausti. ..

Su tuo "pašiaušti" tai nežinau...Čia juk ne kokias duris trečią kartą, po 100 metų dažyt...


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
ZALIAS rašė:
Minimus rašė:
..Po gruntavimo ir prieš dažant reikia jog dažai su gruntu sukibtų, todėl reikia paviršių pašiausti. ..

Su tuo "pašiaušti" tai nežinau...Čia juk ne kokias duris trečią kartą, po 100 metų dažyt...


Tada paklausiu, ką darai po gruntavimo, t.y. iškarto dažai reikiama spalva?
Šiaip pasakiau standartinį dažymą, kuris naudojamas automobilių dažyme :wink:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Saraz rašė:
Minimus rašė:
Tada paklausiu, ką darai po gruntavimo, t.y. iškarto dažai reikiama spalva?
Šiaip pasakiau standartinį dažymą, kuris naudojamas automobilių dažyme :wink:


Pradedančiam modeliuotojui išvis prasmingas gruntavimas? Juk dažai nepermatomi, o kimba jie normaliai ir be grunto.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
Modelizmas yra labai subtilus dalykas. Kiekvieno modeliuotojo skonio reikalas. papraščiausiai žmogus klausė, aš atsakiau.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Saraz rašė:
Tiesiog nepatyrusiam, gal ir nereikėtu gruntuoti. Vis tik papildomas purškimas - papildoma proga ką nors pagadinti. O pasitikrinimui ar gerai nušlifavai užtenka ir sidabrinių dažų užtepti. Labai gerai viską išryškina. Tik žinoma po to juos irgi nušlifuoti reiktu :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kira rašė:
Nepurškiau aš sėdyniu aerografu, tiesiog nugruntavau ir nudažiau dažais kuriuos turėjau panašiausios spalvos. Diržus padariau iš siūlų. Įvertinkit :)
Paveikslėlis

Ir kaip sakiau mano ankstesni modeliai :)
Pirmas mano lėktuvas, kurį dariau be jokios patirties ir priemonių spec. Tik dažai, klijai ir teptukas, kurie buvo pridėti prie pačio modelio. Trūksta ryškiai špakliaus ir nusidažė negražiai :)
Supermarine Spitfire Mk V (Revell)
Paveikslėlis

Antras modelis Mitsibishi A6M2 Zero. Airfix firmos, kokybe buvau nusivyles. Viskas pradedant plastmase ir baigiant lipdukais buvo prastai padaryti. Sparnai net nesitapo, todėl matosi nežymus išlinkimas. Dažuose buvo pilna kažkokių dulkių, grūdelių, todėl visas lėktuvas gavosi kaip apdulkėjęs. Pusė lipdukų suplyšo vos ištraukus iš vandens.
Paveikslėlis

Trečias. Westland Whirwind I. Taip pat Airfix firmos, bet priešingai nei prie Zero, šitam prikišt negaliu nieko. Kaip bebūtų keista visos detalės, lipdukai ir dažai buvo super. Sakyčiau ir gavosi gal gražiausiau nei pirmi du modeliai.
Paveikslėlis

Nelabai tinkantis į kolekciją modelis (nes mąstelis 1:144, visi kiti 1:72) F-14D SuperTomcat. Revell firmos, šitam modeliui skyriau daugiausiai laiko ir pastangų, dariau maždaug pusantro mėnesio neskubėdamas. Realybėj atrodo gražiau nei nuotraukoj, bet vėlgi neturėjau aerografo, dažai neskiesti, matosi nelygumai dažant dėl prastos maskavimo juostos. Bet lipdukai labai pagerino vaizdą, apačioj visai nesimato teptuko ruožų, viršutinė dalis ne tokia graži, bet iš esmės rezultatu buvau visai patnekintas.
Paveikslėlis

Ir paskutinis modelis kol kas - P-51D Mustang (Revell). Kokybė buvo panaši kaip ir dabar daromo Kaydet'o. Šitam jau naudojau špaklių, tačiau vėl neskiesti dažai. Sidabrinė spalva gavosi pusė velnio, nelabai gražiai atrodo tos balta-juoda juostos ant šono, gal perstorą dažų sluoksnį uždėjau, gavosi šioks toks ''laiptelis'' ir persigėrė per mano nevykusią maskavimo juostą.
Paveikslėlis

Kaip jau sakiau nenaudojau jokio skiediklio, lako, grunto ir kitų spec. priemonių. Kaip gavosi taip gavosi. Laukiu pastabų, patarimų ir kritikos :))


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Minimus rašė:
Šarūnas teisus, šiaip geriausia kaip pradedančiajam naudoti sidabrinius dažus, kai pats pradėjau užsiiminėti modelizmu, skaitęs buvau apie tai, bet taip ir nenaudojau.
Žinoma jei patinka pažaisti, gali gruntuoti sėdynes, bet mano manymu neverta gaišti laiko tam, papraščiausiai imi ir nudažai reikiama spalva.
Nežinau kaip kiti, bet siūlyčiau pabandyti su labai smailiu minkštu paprastu pieštuku apvesti diržų kontūtus ant sedynių. Tik ne persistenk, per daug vedžiosi, sugadinsi :wink:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014 22:33
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Žymantas rašė:
Jums, leidus truputėli ir aš pafilosofuosiu.
Gruntavimas: šiuo klausimu galima išgirsti daugybę nuomonių, kaip pvz. nemaža dalis mano modelių dažyti be gruntavimo, Auktis , berods, minėjo , kad gruntuodavo stipriau skiestais dažais, Žalias , kaip ir nesiskundė, Tamiya Liquid Surface primer, Saraz susižavėjo Alclad 2 gruntais ir t.t. Manau pavarčius forumo pasisakymus galima būtų rasti atsakymų į daugelį klausimų. Tik nepatingėti. Mano galva svarbesnė kolegos Minimus mintis, t.y. pirminis modelio paruošimas- nuplovimas.
Dažymas: pats Kira žino savo bėdą, reik dažyti skiestais dažais.
Modelių pasirinkimas: jei zero ruošiniai būtų išimti iš tamiya, hasegawa, academy dėžučių, Mustagas- haegawa, tamiya, academy, ar bent Italeri, teigiamų emocijų būtų gerokai daugiau. Tas pats Kaydet revelio sutvertas prieš 30 metų. Todėl tikėtis geros kokybės naivu. Guodžia , kad prieinamos alternatyvos nėra. Tad siūlyčiau prieš renkantis sekantį modelį, pasiskaitinėti forumus, gal kas jau klijavo ir pasidalino savo patirtimi.
Jei apie parodytus modelius ( norėtus didesnių ir įvairesnių foto),bet man visai neblogai žiūrisi Supermarine Spitfire Mk V ir Westland Whirwind
I ( kaip pirmieji modeliai ).
Palinkėčiau kolegai ,Kira, kantrybės modeliavime.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007