Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Kiti plastikiniai modeliai...

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:55
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Blaivas rašė:
Sveiki,

Darbams gerokai įsibėgėjus pastebėjau nemažą neatitikimą tarp modelių gamos, brėžinių ir realybės. Problema tokia - visi modelių gamintojai (o tokių yra tik 3) siūloo pagrindinę 150 mm artileriją daryti su skylėm, t.y. taip:
Paveikslėlis
Lindberg 1:144
Paveikslėlis
Scratch 1:200

Pas mane turėtųsi gautis taip:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Revell 1:720

T.y. gaunasi šitaip:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Pasak kitų ir archyvinių nuotraukų turėtų būti taip:
Paveikslėlis
Archyvas
Paveikslėlis

Įtariu, kad teisingas turėtų būti paskutinis variantas, todėl norėtųsi kažkaip panašiai ir išgimdyti. Bėda ta, kad artilerija jau priklijuota, tačiau pagrindinė bėda - apimtis per maža, kad "užkišti" esamas skyles. Peršasi keli variantai - lipdyti papildomai plastiko (neįsivaizduoju); dėti daug špakliaus (kaip padaryti lygiai 8 vnt?) arba naudoti modeliavimo gipsą, kurį netyčia turiu (irgi lygumo klausimas kyla, be to, jis džiūdamas traukiasi).
Gal pas kolegas bus kokių dorų minčių?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:55
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Gabrielius rašė:
O apie kokias "skyles" eina kalba? Jei apie vertikalias angas kazematuose, tai jos lyg ir reikalingos, kad vamzdžiai kilnotųsi...


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:55
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Blaivas rašė:
Gabrielius rašė:
O apie kokias "skyles" eina kalba? Jei apie vertikalias angas kazematuose, tai jos lyg ir reikalingos, kad vamzdžiai kilnotųsi...


Esmė tame, kad kazematų ambrazūros yra per didelės ir tarp artilerijos bokštelio ir pačios ambrazūros gaunasi gana didelis tarpas - pats bokštelis daug mažesnis nei padaryta ambrazūra (pasididinus nuotrukas tai galima matyti). O pats bokštelis stovi gerokai už ambrazūros - gaunasi tarpai apie 3 mm iš visų pusių. Nuotraukose bokštelis ir kazemato ambrazūra sudaro vientisą junginį.
Iš esmės galiu ir nieko nekeisti, tačiau norėčiau šį modelį padaryti parodai, kadangi tai gana retas egzempliorius. Ką pasakytų gerb.Pranas?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:56
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
O ką aš galiu pasakyti? Daryčiau taip, kaip atrodo tikroviškiau, žinoma, jei turėčiau tą patvirtinančias nuotraukas ar kitą informaciją. Tačiau šiuo atveju viską teks nuspręsti pačiam, nes plastiku mažai besidomiu, o ir "Graf Zeppelin", "Sovietskij Sojuz", "Maksim Gorkij" tipo nebaigti arba nutraukti projektai visiškai nedomina. Kuo žinomas šis lėktuvnešis? Tuo, kad TURĖJO būti vieninteliu Vokietijos laivyne, bet nebuvo. Ir patys savininkai jį paleido į vienintelį plaukiojimą jūros dugno link. Neįdomu. :D Nesakau, kad gerą jo modelį nenoriu išvysti. Jokių išankstinių nusistatymų. Čia tik mintys, ko aš pats nedaryčiau. Nebent kas užsakytų ir neblogai sumokėtų...
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:56
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Blaivas rašė:
Pranas Sungaila rašė:
O ką aš galiu pasakyti? Daryčiau taip, kaip atrodo tikroviškiau, žinoma, jei turėčiau tą patvirtinančias nuotraukas ar kitą informaciją. Tačiau šiuo atveju viską teks nuspręsti pačiam, nes plastiku mažai besidomiu, o ir "Graf Zeppelin", "Sovietskij Sojuz", "Maksim Gorkij" tipo nebaigti arba nutraukti projektai visiškai nedomina. Kuo žinomas šis lėktuvnešis? Tuo, kad TURĖJO būti vieninteliu Vokietijos laivyne, bet nebuvo. Ir patys savininkai jį paleido į vienintelį plaukiojimą jūros dugno link. Neįdomu. :D Nesakau, kad gerą jo modelį nenoriu išvysti. Jokių išankstinių nusistatymų. Čia tik mintys, ko aš pats nedaryčiau. Nebent kas užsakytų ir neblogai sumokėtų...
Tai tiek


O vat man kaip tik dėl to ir įdomu, kad jis buvo vienintelis ir dar nebaigtas. Todėl įdomu pažiūrėti, kaip atrodo erdvėj :D Daryčiau ir "Seydlitz" ar tą patį "Sovietskij Sojuz" ar "Uljanovsk", "Friedrich der Gross" ir t.t. vien dėl to, kad jų modelių yra labai mažai. Bet čia jau ne ta tema.

Mane domina kitas aspektas - turiu nuotrauką (žr. aukščiau), kur matosi, kad pagr.artilerijos bokštelis praktiškai susiliejęs su kazematu ir pro ambrazūrą matosi tik patrankų "maskės". Tą rodo ir "AJ Press" dokumentacija bei 3D projektas. Bet gamintojas pateikia kitą interpretaciją. Ar, nežiūrint to, kuris variantas bus pasirinktas, modelis galės dalyvauti parodose kaip standartinis?

O daug svarbiau man yra tai, kokiu būdu kokybiškai atstatyti "teisybę"? Kokią technologiją ir įrankius naudoti, nes priėjimas prie kazematu nesakyčiau, kad patogus?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:56
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Aišku, kad galės. Pas mus visi modeliai, nepriklausomai, ar jie - iš dėžutės, ar papildyti, bus vienoje klasėje. Tik tas papildymas, jei bus nuotraukos ar kita dokumentacija, ir bus kokybiškai padarytas, tik pridės balų. Tik registruojantis, reikia nurodyti, kas keista.
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:56
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Shefas rašė:
Čia yra gana nemažai nuotraukų, įskaitant ir pagrindinių ginklų kazematus. Turėtų padėti

http://www.bundesarchiv.de/aktuelles/au ... index.html

http://www.maritimequest.com/warship_di ... ppelin.htm


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:57
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Blaivas rašė:
Shefas rašė:
Čia yra gana nemažai nuotraukų, įskaitant ir pagrindinių ginklų kazematus. Turėtų padėti

http://www.bundesarchiv.de/aktuelles/au ... index.html

http://www.maritimequest.com/warship_di ... ppelin.htm


Tame ir reikalas, kad aš jas visas studijavau.

Bet šiuo metu man įdomiau kokia technika ir medžiagom pataisyt...


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:57
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
sauron rašė:
Del technologiju ir medziagu pritaikomumo gali pavartyti skilti ''modeliai nuo nulio'' ten galima pasisemt vertingos info.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:57
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Blaivas rašė:
Einant į pabaigą "Scharnhorst", artėja laikas pradėt galvot apie Cepelino problemas. Netyčia radau ilgai ieškotą PE rinkinį - Tom's Modelworks gamina, užsakiau ir laukiu ateinant. Tuo pačiu įgyta patirtis padės išspręsti kazematų angų užpildymą. Tikiuosiu iš bjauraus Revell ančiuko sulipdyti bent kiek padorią gulbę.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007