Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Slaptos technologijos

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
sauron rašė:
Na dėžės iki manęs niekas nebuvo atidarinėjęs, tai kaip suprantu kokiu tai būdu reikia rašyti Revell'ui.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Dainavietis rašė:
Parašiau aš prieš pat Kalėdas Reveliui dėl mersedeso kėbulo, įdėjau pora nuotraukų su juo, tačiau jokio atsakymo. Rašiau info@revel.de Gal reikėjo kėbulą su kitomis detalėmis nufotografuot, nežinau. Jei rašysi ir gausi atsakymą, tai pasakyk ir man kokiu adresu siuntei ir ką sakei :).


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Marius rašė:
Deja email'e neradau laiško kokiu adresu jiems siunciau dėl pamestų dekolių, bet jie man atrašė iš šio adreso <departmentx>. Gal kam pravers. Man jie atrašė gan greit pamenu, o dekoles gavau ar ne po 3 su puse savaičių. Tik nebūtų vokiečiai viską vokiškai rašo, nors rašiau jiems angliškai :) Dar siūlyčiau pažiūrėti instrukciją ir ant dėžutės gal kur nurodytas koks kitas emailas.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
sauron rašė:
Tai va šiandien atsiunte Revell dekoles. Šitam puslapy yra adresiukas http://www.revell.de/en/company/contact_revell/?L=1 rašiau ir į nuroditą formą ir i viršuj esantį email'ą, po kelių dienų atėjo atsakymas vokiškai, kad jei reikės jie su manim susisieks per 5 savaites, bet kadangi aš buvau jiems parašęs kad dekolių nėra ir būtų gerai jei jie padėtų išspręst šią problemą, bei nurodžiau tikslų savo adresą, tai jie nieko nebeklausinėjo ir atsiuntė tas dekoles. Aš viską rašiau angliškai atsakymas atėjo vokiškai, jei gerai išsiverciau tai jie dar parašė nerašinėt per tas 5 savaites laiškų dėl tos pačios problemos, tai taip manau gavo jie ne vieną mano laišką. :wink:


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Rainas rašė:
Tema buvo pradėta seniai, tačiau nukrypo į šalį ir liko neišbaigta.... :?
Skaitinėdamas forume kitas temas buvau radęs patarimų apie dekalių klijavimą, tačiau nepamenu kur...
Gal kas galėtų tuos patarimus apibendrinti ir perkelti į šią temą?
Ir gerai būtų, kad moderatoriai apvalytų konkrečias temas nuo "nukrypimų į šalį"...
Ačiū! :)
P.S. Tema apie tai, kaip gauti iš firmų trūkstamas dekales irgi reikalinga, tačiau, manau, reikėtų sukurti atskirą temą ir ją pavadinti pvz. - "Kur kreiptis jei dėžutėje trūksta dekalių?"
P.P.S. Mano šią žinutę irgi reikėtų ištrinti.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Dekalkes klijavimas
StandartinėParašytas: 04 Kov 2014 22:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Rainas rašė:
Skaitinėdamas senas temas radau "Gabrieliaus" žinutę kurią čia ir perkopijuoju:
Parašytas: Sk. 09 23, 2007 11:01 pm
--------------------------------------------------------------------------------

Mano kukliomis žiniomis "decal set" skysčiai (o jų kas tik negamina, tik va gauti Lietuvoje ko gero galima tik MM, Humbrol ir Revell) naudojami suminkštinti dekalei, kad ji kuo geriau apgultų klijuojamo paviršiaus nelygumus. Gi "decal fix", kaip ir galima spėti iš pavadinimo, skirtas dekalei užfiksuoti. Pvz Microscale gamina abiejų tipų skysčius, tik nežinau tikslios jo panaudojimo sekos. Jei nebus supykusių, pamėginsiu apytiksliai išversti Mike Ashey rekomendacijas dekalių klijavimui.

Dekalių klijavimui pripilkite negilų indą drungno vandens, įlašinkite keletą "baltų klijų" (turbūt turima omeny PVA) ir išmaišykite. Prieš paimdami dekalę, pinceto galiukus apvyniokite lipnios juostos gabaliukais. Mažas dekales pamerkite į tirpalą ne ilgiau kaip 5-6 sekundes, didesnes iki 10 sekundžių (jokiu būdu nepalikite jos plūduriuoti). Ištraukę dekalę leiskite tirpalo pertekliui nuvarvėti ant servetėlės ir palaukite, kol viršutinis sluoksnis pradės laisvai judėti ant pagrindo. Kol laukiate, ausų krapštuku (amer. Q-tip; kadangi jis sugeria tik tiek skysčio, kiek reikia, ir nepažeidžia dekalės) užtepkite "decal setting solution" ant modelio paviršiaus. Kai dekalė bus paruošta, pastumkite viršutinį sluoksnį tiek, kad pincetu galėtumėte užgriebti pagrindą, priglauskite ją prie modelio paviršiaus, prispauskite Q-tip galiuku ir ištraukite pagrindą. Dekalės poziciją galima pakoreguoti tuo pačiu Q-tip. Kai dekalė bus reikiamoje vietoje, prispauskite servetėle ar kempine. Kad dekalė gerai priglustų prie nelygumų, su Q-tip užtepkite kelis sluoksnius "setting solution". Tik jei dekalė klijuojama ant lygaus paviršiaus, t.y. be linijų, kniedžių ir pan., Mike rekomenduoja "nesiterlioti" su "setting solution". Mike rekomenduoja užtepti 3-4 sluoksnius, kiekvienam leidžiant pilnai išdžiūti. Džiūdamas skystis pritrauks dekalę prie paviršiaus. Jei atsiranda mažų oro burbuliukų, juos galima pradurti su smeigtuku ir užtepus "setting solution" atsargiai prispausti (vėlgi su Q-tip ar kažkuo panašiai minkštu). Tokiu būdu po kelių "setting solution" sluoksnių dekalė turėtų dailiai apgulti bet kokius nelygumus, kniedes ir pan.

Vertimas šiek tiek supaprastintas, bet esmę galima suprasti Asmeniškai man vandens ir PVA mišinys buvo kažkas naujo, pats dar nebandžiau.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007