Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Slaptos technologijos

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Rusų kalba nėra mano didelė draugė, bet lyg ir nesipykstam labai. Galbūt suprasiu.

Man neaišku kur yra tie štagai. Ar tai tie trosai, kurie eina nuo vieno stiebo iki kito?

Galit kad ir su paint'u nupiešti kokį vieną-du stiebus, porą trosų, pavadinimus prie jų (kur yra štagas, kur dar koks trosas) ir man turėtų būti viskas aišku. Aš įtariu, kad mes šnekam apie tuos pačius dalykus. Tik kad va aš esu toks žmogus, kad man turi būti 100% viskas aišku, tai dėl to ir kankinu jus su savo kvailokais klausimais. :oops: Bet kokiu atveju sužinoti kažką naujo niekada nepakenks.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
"Slatkus" rašo:
Cituoti:
Man neaisku kur yra tie stagai. Ar tai tie trosai, kurie eina nuo vieno stiebo iki kito?

Taip, tai ir yra štagai. Ir jie, kuo aukščiau, tuo plonesni daros. Manau, kad ir piešti nebereikės. :P
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Kas štagai yra pagaliau išsiaiškinom. :) Dėkui už informaciją.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Pranas Sungaila rašė:
Nors vantai gražiau atrodytų apatinėse eilėse pirmame ir antrame stiebuose 1 (kraštutiniu atveju - 0,8) mm storio juodi, antroje eilėje tuose pat stiebuose ir pirmoje 3 - o stiebo eilėje - 0,6 mm irgi juodi, pirmo ir antro stiebų trečioje , trečio antroje ir blindo stiebo (ant bušprito) - 0,3 mm juodi siūlai. Vyblenkas (laiptelius) šiuo atveju patarčiau ne rišti, o klijuoti supermoment klijais iš 0,3 mm siūlo visuose aukštuose.


O apie kokius trosus jūs čia šnekėjote? Va kur didžiausias klaustukas. Manau, kad visa kita jūsų pagalbos dėka man jau aišku. Baisus aš žmogus. Jus man padedate, o aš vis tiek brėžinuko noriu. :oops: O gal jums pavyks man išaiškinti apie šiuos trosus ir be brėžinuko? :roll:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Darius rašė:
Paveikslėlis

Nors ne to laikotarpio brėžinys, bet kalbama manau apie 118,99,81 detales (ir atitinkamas aukščiau).

P.S. Atsiprašau už didelį brėžinį. Jei temos autorius pageidautų, įdėčiau "thumbnailą".


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:25
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Ačiū "Dariui" už brėžinį, kurį man dar būtų tekę skanuoti. Bet dėl trosų Jūs neteisus. Kalba ėjo apie štagus (išilginius priekinius), o jie angliškai vadinasi "Stay". Taigi, fokstiebį(priekinį stiebą) su bušpritu(pusiau gulsčią kartį laivo priekyje) jungia forštagai (brėžinyje - nuo 64 iki 70). Grotstiebį (vidurinį arba didįjį stiebą) su fokstiebiu - grotštagai (87 - 90), o bizanstiebį (galinį stiebą kartais dar vadinamą kriuisstiebiu) - bizanštagai (113 - 117). O "Dariaus" minėti trosai yra vantai, kurie susideda iš templių (jos ir turi būti skirtingų storių) bei vyblenkos (laipteliai - visiems vantams vienodo storio). Apatinė eilė vadinama vantais, pridedant prie pavadinimo ir stiebo "vardą" (for-, grot- arba bizan- (angliškai "mizzen-")). Marso vantai kartais vadinami marsavantais, bet dažniausiai stenvantais (antra stiebo dalis vadinama stenga), trečio - bramvantais arba bram-stenvantais (trečia stiebo dalis - bramstenga), kartais - salingvantais. Jei būna ketvirtas aukštas, tai vantai vadinami bom - bram - stenvantais arba bombramvantais, kartais topvantais. O nuo vieno aukšto ant kito perlipimui būna dar ir krosvantai. Jie šia tik pabraižyti, bet nepažymėti jokiais skaičiais - tai vantų dalys po marsu arba salingu (aikštelės stiebuose) link pagrindinių vantų.
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Pagaliau supratau! :ura: Dabar jau viskas aišku. Štagai yra trosai, kurie eina nuo stiebo iki stiebo. Kur buvo klaida? O gi tame, kad galvojau, kad tos vyblenkos, tai yra visas tas tinklas. Pasirodo, kad to "tinklo" vertikalūs trosai yra vantai, o ta vyblenka, tai tos horizontalios virvės, kaip kad kopėčių skersinukai.

Nuoširdus ačiū Pranui, Dariui ir Mariui už kantrybę ir norą padėti. Be jūsų bučiau pražuvęs ir ko gero visokių nesąmonių pridaręs savo modelyje. O gal net iš viso nebūčiau pradėjęs jo daryti.

Liko susirasti dar keletą info, nuotraukų ir turėsiu viską ko man reikia. Manau, kad tikrai pamatysit mano darbo procesą šiame forume.

Beje Pranai. Jei turite kažkokių patarimų susijusių su laivo klijavimu, tai netylėkite. :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Matai, padėti galiu daugiau "neplastmasiniuose" plastmasinių burlaivių reikaluose. :D Pats tik du burlaivius iš plastiko esu surinkęs (jei neskaitysime vaikystėje ar paauglystėje rinktų ir nedažytų "Purqua Pais", "Sirius", "Oriol" ir "Tovarišč"): "Airfix" "Bounty" ir Wasa". Bet abu buvo daromi pagal užsakymą ir sukandus dantis :twisted: . Ir ne visai jie plastikiniai liko - daug kur panaudotas medis. Tai kad dėl "šniūrinių" - "burinių" reikalų padėsiu visada, o apie "korpusinius" jau gausi daugiau su Marium kontaktuoti.
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:26
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Mariau tu neskubėk. Tvarkykis savo reikalus, darbuokis, o kai turėsi laiko, tai viską man ir permesi. Šiuo metu ir manęs daug darbų laukia, be to atvažiuos svečių porai savaičių pas mane paviešėti, tai artimiausiu metu laivo lipdymas tikrai nebus pradėtas. Per tą laiką bandysiu susidėlioti visą informaciją, pasidaryti keletą brėžinukų kas kaip turėtų būti, susidėlioti idėjas ką ir kaip reikės daryti.

Pirmasis darbas ką reikės pasidaryti, tai pagal Airfix'o išlietas skulptūrėles (kadangi jos ne tokios detalios kaip tikro laivo) pasidaryti dažymo schemeles. Tam man ir reikia Mariaus foto ir schemelių apie jų dažymą. Kitas dalykas bus pasidaryti takelažo instrukcijas, nes neturint patirties labai greitai galiu kažkur kažką ne ten priklijuoti. Ypač skaitant iš brėžinio, kuriame tų troselių-virvelių gyvas velnias. Be to trūksta dar kai kurių medžiagų, o jas čia kur aš gyvenu susipirkti gana sudėtinga. Greičiausiai teks pirkti iš online parduotuvių kas vėlgi labai ėda laiką.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007