Pagrindinis diskusijų puslapis » KARTONAS » Kartoninė architektūra

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Istorija.Valdovų rūmai
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:57
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
Štai ir dar vienas modeliukas. Jis taip pat nesudėtingas, viso labo 3 A3 formato detalių lapai, vienas lapas su gamybos instrukcija ir vienas lapas kartono.Yra dar ir instrukcija anglų kalba. Modeliuką galima įsigyti knygynuose, jo kaina 8,50 Lt. Modeliuko autorius keturiolikmetis Justinas Gasiūnas. Už šį projektą 2003 m. jis buvo apdovanotas dr.Juozo Kazicko premija.
Tikriausiai nelabai suprantate, ko aš čia puoliau daryti tokius modeliukus. Nieko keisto čia nėra. Mūsų malonus susitikimas Gargžduose (dar kartą ačiū Pranui) davė peno įvairiems pamastymas. Vienas iš jų toks.Sportininkai siekdami palaikyti formą pastoviai treniruojasi. Ir šių treniruočių metu nesiekia kažkokių super rezultatų, tiesiog atlieka paprastus pratimus. Tas pats ir su modeliuotojais. Manau, kad sveika dirbant prie didesnių projektų, daryti ir tokius modeliukus. Kaupiasi patirtis, įgūdžiai, galima išbandyti įvairius dalykus, nerizikuojant ilgai kurtu modeliu. Na ir galų gale atsipalaidavimas, malonus laiko praleidimas ir greitas rezultatas. Va tokia filosofija. Taigi, kol baiginėjami seni projektai ir bręsta nauji, pasitreniruosime stačiakampių fomų klijavime.
Pirmame etape iškerpame stambesnes detales ir pagrindą. Modelis suprojektuotas klijuoti naudojant liežuvėlius, bet aš jų nenaudosiu. Taigi rėžiam šalin juos, perbraukiame yla sulenkimų vietas, lankstome, dedame detalę prie detalės. Ir ką gi turime. O gi apytikslį rūmų vaizdą. Jau smagu. Na ir šios dienos pabaigai, panaudoję aukštąsias elektronines technologijas (paskutinė foto), priklijuojame pagrindą prie trijų mm kartono. Dabar miegoti.... Pardon.Dar fotosesija :

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis

Statybos brangsta, statybos tęsiasi!


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:57
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Anupras Dirvele rašė:
Reikės ir man į knygyną užsukti, pasidairyt šito leidinuko. Visai užsimaniau ir aš lentynoj turėt tokį modelį. O gal tokį turėtų turėt kiekvienas doras lietuvis ? ;) :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
Šiaip tai gailiuosi kad esu pražiopsojęs lietuviškus leidinius. Bandysiu susirankioti ir gal kada pavyks suklijuoti. Jei kartais nerastum, kreipkis.Gal dar bus mūsų knygyne.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
noutbukas rašė:
Geras ir man labai reikalingas, vertingas daigtas. Bet jūsų knygynę (Druskininkuose NĖRA). Dar kolkas diplominęm darbę galvoju daryt : fontana, maketa pastato, arba modeliuką. Tai butų gerai, kad ir pas mus šis daigtas atsirastų :roll: .

P.S. Antanai gal dar liko ir turi: šios maketo brėzinius? ar galėtum jei turi nufotkinti ir man duoti :roll: . Iš anksto ačiū :!:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
noutbukas rašė:
....Bet jūsų knygynę (Druskininkuose NĖRA). .... Tai butų gerai, kad ir pas mus šis daigtas atsirastų ....

P.S. Antanai gal dar liko ir turi: šios maketo brėzinius? ar galėtum jei turi nufotkinti ir man duoti...


Na šiaip tai Druskininkų, ir ne tik, knygynai ne mano. Ir kuo jie prekiauja sprendžiu ne aš. Brėžinių aš neturiu, o jų rinkinyje ir nebuvo.Taip kad fotografuoti nėra ką, o jei ir būtų kokia iš foto prasmė ir nauda nesuprantu.
Paprasčiau paprašyti pažystamų pažiūrėti kituose miestuose.Deja tiek tegaliu padėti.Kantrybės ieškant.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
noutbukas rašė:
Gali man padėti, užduodu paskutini klausima šioje temoje: ar gali pasakyti kuriame knygynę pirkai :?: ("Vagos" ar kažkokiam kitam?)

P.S. Iš anksto ačiū, reiks paeiskot ir kituose miestuosę... :wink:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
Taigi, statybos tęsiasi. Kaip jau minejau, modelis klijuojamas be liežuvėlių.Sujungimams panaudojau iš paprasto vatmano pasigamintus kampuočius.Taip klijuoti žymiai patogiau ir vaizdas gaunasi geresnis. Mažiau deformuojasi elemento forma ir nėra laiptelių. Žemiau kelios nuotraukos:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Visgi pats modelis turi nesutapimų ir trūkumų, nors šiaip klijuojasi gan maloniai.Gerai parinktas popierius, nors modelyje gausu baltos spalvos, leidžia išvengti sutepimų, o nutikus tokiai nelaimei, neblogai valosi. Problemų dėl nesutapimų buvo keliose vietose.Visų pirma tai priekinio ir kairiojo rūmų sparno stogų aukščių skirtumas jų sujungimo vietoje.Teko vieną stogo kampą pakelti apie 2 mm. Nors kai viskas susiklijavo tai nežinant gan sunku pastebėti.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Kitas stambus neatitikimas tai priekinio fasado ir dešinio rūmų sparno sujungimas. Čia vėl teko trumpinti apie 1,8 mm. Ši kartą patį priekinį fasadą. truputį pagudravus su stogo sujungimo kampais viskas gavosi lyg ir neblogai.

Paveikslėlis

Iš smulkių elementų kiek sunkiau buvo daryti smailius bokštelius. Panaudotas popierius jiems kiek per storas. Reiketų daryti iš plonesnio ir būtų lengviau sulankstyti.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Štai trumpa baigiamųjų darbų eigos ataskaitėlė:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis

Visos statybos galų gale baigiasi. Ir ši taip pat. Beliko tik priduoti objektą, ką ir darau…


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Kat rašė:
Sveikinu! :)
Dabar eile kitom statybom:
Paveikslėlis
P.s: M 1:500 500x350x170 (mm)
GPM 6'97
Pats buvau tokioj pili, Netoli Gdansko. Labai smagu, DYDELI Trakai :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:59
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Gabrielius rašė:
antanas rašė:
Iš smulkių elementų kiek sunkiau buvo daryti smailius bokštelius. Panaudotas popierius jiems kiek per storas. Reiketų daryti iš plonesnio ir būtų lengviau sulankstyti.


Tokiais atvejais aš dažniausiai naudoju labai paprastą "fokusą" - atsargiai peiliuku užkabinu detalės kampą taip, kad atsiskirtų sluoksniai. Jei detalė jau buvo mėginta formuoti, tai pavyksta netgi geriau. Kadangi per storo popieriaus problema aktualiausia smulkioms detalėms, dažniausiai toks sluoksnių atskyrimas joms nepakenkia, ypač jei užkabinama ne pernelyg arti gerosios pusės. Tokią "technologiją" sugalvojau, pamatęs kaip kartais atsisluoksniuoja popierius, mėginant suvynioti labai mažus ritinėlius.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Vas 2014 19:59
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
Kat rašė:
Sveikinu! :)
Dabar eile kitom statybom:

P.s: M 1:500 500x3500x170 (mm)
GPM 6'97
Pats buvau tokioj pili, Netoli Gdansko. Labai smagu, DYDELI Trakai :)


Statyčiau pons architekte, tik kad su Jūsų projekto matmenim kažkas nelabai...... :lol: Gal kokį daugiabutį dangoraižį suręsiu.Kam reikia butų?... :D

Gabrieliau, labai ačiū už patarimą. Tikrai gera mintis.Būtinai panaudosiu šitą "fokusą" kitiems modeliams.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007