Pagrindinis diskusijų puslapis » Lietuviški Group Build'ai » 3-asis lietuviškas Group Build'as (WW2 Vokietija) » Užbaigti GB3 dalyvių modeliai

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
dualGuru rašė:
Sveiki, forume esu dar naujokas, tačiau modelius klijuoju jau gana seniai, taigi nusprendžiau sudalyvauti jūsų rengiamame konkurse. Tikiuosi man padėsite, nes paskutini modeli esu surinkęs gal prieš metus (dabar stengiuosi prisiminti kaip kas daroma klijuojant senus Plasticart lėktuvus).Taigi dabar apie lėktuvą:
Messerschmitt Bf-109E-4 (Emil)
Pirmasis Messerschmitt Bf-109 V-1 prototipas pirmą skrydį atliko 1935-ųjų gegužės 28 d. Lėktuve buvo įmontuotas Rolls-Royce Kestrel variklis, veliau pakeistas Jumo 210A. Rezultatai buvo puikūs ir po tobulinimų Messerschmitt AG gamykla pradėjo gaminti Bf-109 masiškai. Iki maniškio buvo gaminamos kelios versijos : Bf-109 Anton, Bf-109 Bruno, Bf-109 Caesar, Bf-109 V, Bf-109 Dora.
Velesne versija buvo Bf-109 Emil. Is pradžių jis buvo ginkluotas keturiais 7.92mm kulkosvaidžiais, vėliau dviem 7.92 mm kulkosvaidžiais (MG 17) ir dviem 20mm patrankomis (MG FF) sparnuose. Bf-109 E-4 – patobulinta piloto apsauga, sparnuose įmontuotos naujos patrankos MG FF/M, kurios šaudė sprogstančiais 20 mm šoviniais, variklis kaip E-1. Dalyvavo Mūšyje dėl Britanijos. Ginkluotė: du 7.92 mm kulkosvaidžiai (MG 17) ir dvi 20 mm patrankos (MG FF/M) sparnuose.

* Tuščio svoris: 2,051 kg (4,522 lbs.)
* Sparnų mostas: 36.5 pėdų
* Sparnų plotas: 174 kvadratinės pėdos
* Normalus pakilimo svoris: 2,531 kg (5,580 lbs.)
* Maksimalus pakilimo svoris: 2,834 kg (6,250 lbs.)
* Didžiausias greitis jūros lygyje: 290 mph TAS
* Didžiausias greitis: 355 mph TAS @ 16,400 feet MSL
* Srauto nutrūkimo greitis skrendant (5,580 lbs.): 120 km/hr (65 mazgai) IAS
* Srauto nutrūkimo greitis leidžiantis (5,580 lbs.): 98 km/hr (53 mazgai) IAS
* Lubos: 10,000 metrų(32,810 pėdų)
* Variklis: Daimler-Benz DB601Aa, 1175 HP Kylant, 1100 HP Skrendant.
Čia jo nuotraukos:
linkas1
linkas2

Dabar apie modelį:
Dėžutė atrodo štai taip:
Paveikslėlis

Detalės:
Paveikslėlis

Dažymo schema:
Paveikslėlis

Bus dažoma Model master dažais, aerografu:
Paveikslėlis
Modelis pagal dažyma yra dalyvavęs mūšyje dėl Britanijos,rugpjūčio mėnesi,1940 metais. Pilotas Hans von Hahn (34 pergalės) Apie jį: http://www.luftwaffe.cz/hahn3.html

P.S. Suradau si modeli jau surinkta Rusijos tinklapyje. Jei įdomu galite pažiūrėti čia: http://scalemodels.ru/modules/myarticle ... d_195.html


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
savas rašė:
sveikas,

Labai sveikintina, kad prisijungiai prie GB3 :!: stebėsiu tavo darba nes plastmasiukas ir lėktuvas (kaip žinia mano mėgstamiasi aviaciniai modeliai 8) ) :) tikrai lauksiu kada pradėsi darbą sekmės :!: :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
dualGuru rašė:
Dėkui, kad palaikote mano prisijungimą :). Savas, mano taip pat mėgstamiausia modeliai yra susiję su aviacija. Nieko daugiau ir neklijuoju :) O darbas jau pradėtas. T.y. jau pradėjau dažyti kabinos dalis. Plotas gana mažas tai dažau teptuku, (Model Master RLM02 dažais, nes poligone sakė, jog tokios spalvos būdavo vokiškų lėktuvų kabinos). Išorė visa bus purškiama aeorografu. Nuotraukų dabar nededu, nes nelabai yra ką parodyti. Įdėsiu kai bus suklijuota kabina. Tai tiek.

Ir dar iškilo klausimas: Kaip reikėtų gaminti diržus? Jie modelyje nenurodyti, bet sėdynė labai jau plika atrodo, o man norėtųsi išgauti realistiškumą.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Dovaldas rašė:
Prisidedu ir aš prie savo sveikinimų prisijungus. Šaunu, kad ir GB3 dalyvauji. Vien iš įrangos matosi, kad ne naujokas šioj srity, na o forume manau greit pritapsi.
Kas dėl diržų, konkrečiai plastikui niekur nemačiau, tačiau skirtumo šiuo atveju tarp kartono ir plastiko nematau, tad kiek pamenu Corsaire (taip pat avijacijos fanatas, tik kartono) yra savo temose aprašęs kaip daromi diržai. Gal yra ir pas kitus, tačiau dabar taip greit neprisimenu.
Aš nenoriu čia duoti patarimu jokių, nes man tai tamsus miškas aviacija, bet jei gerai pamenu, kai kas daro iš grietinės dangtelių, ar jogurto ir pan. Tai tiek iš mano pusės. Sėkmės.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Corsaire rašė:
Sveikas,

Aš ir prisidedu prie Igno sveikinimų. Matosi, kad modeliuotojas ne iš kelmo spirtas atėjo į forumą. Įranga, atitinkami dažai (su standartais) ir nusiteikimas :) Labai lauksiu modelio klijavimo.

Diržus patarčiau daryti iš kokio nors ypač plono popieriaus (na mūsų popieriukams 1/33 naudojama kalkė ar cigarečių popierius), arba iš "travlionkės" atliekų.

Sėkmės ;)
--

EDIT: parasem kartu su Dovaldu ;)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
warthog rašė:
sveikas prisijunges :wink: internete esu skaites, kad dirzus daro is lipnios juostos: supjausto juostelem, nuspalvina ir uzklijuoja.
beje, kokios cia firmos aerografas? :)


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Labai puikūs diržai gaunasi iš "lipalu" suklijuotų vienas prie kito ant kokio nors standaus pagrindo suvyniotų reikiamos spalvos siūlų. Iš pradžiū prie pagrindo galuose klijuojama po degtuką iš abiejų galų ir abiejų pusių. Jie reikalingi tam, kad suklijuoti siūlai neprikibtų prie pagrindo, o iš abiejų pusių dėl to, kad mažiau siūlų reikės (sutepamos klijais abi pusės). Klijams išdžiūvus, atkerpami reikiamo ilgio galiukai, o sagtys daromos iš blizgančios lipnios plėvelės (mažesnio mastelio modeliams) arba alaus skardinių skardos (didesnio mastelio modeliams). jei parinksi tinkamos spalvos siūlus, tai ir dažyti nereikės.
Sveikinu prisijungus prie "groupbilderių".
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:12
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
dualGuru rašė:
Dėkui už sveikinimus, manau diržus bandysiu padaryt pagal visas išvardintas technologijas, o modelyje naudosiu tuos kurie atrodys geriausiai. Nusprendžiau daryti modelį su atidaryta kabina, kad matytųsi vidus (kad lėktuvas atrodytų paruoštas skrydžiui) Jei viskas pavyks, gal pagaminsiu ir šiokią tokią dioramą, bet daug vėliau.

To warthog: Jei teisingai iššifravau etiketę, tai firma "Эвистор" ir dar yra prierašas филиал н1. Tai gana senas aerografas, juo purk6davo dar mano t4tis kai modeliavo. Jei ką, galėsiu įdėti nuotrauką su ta etikete.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:13
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
dualGuru rašė:
Šioks toks atnaujinimas su foto(nuotraukos siek tiek mažesnes nei anksčiau buvusios, kad greičiau užkrautų). Čia nudažyta ir suklijuota kabina:
Paveikslėlis
(Kai kur yra spindesys, jis atsiradęs nuo apšvietimo, taip pat diržai negalutiniai, nes jie atrodo kažkaip ne taip :). Su siūlais nesigavo, tai dariau iš dažymo juostos)
Taip pat prietaisu panelė (dažyta pagal šias nuotraukas: http://www.preservedaxisaircraft.com/Lu ... npanel.jpg http://www.aerospacemuseum.org/exhibits ... _small.jpg:
Paveikslėlis
yra padaryta ir daugiau darbų (nudažyti ratai, vidinė fiuzeliažo(liemens) dalis), tačiau jų nuotraukų nedariau ( viską pamatysite suklijavus fiuzeliažą)
Tai tiek.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 24 Bal 2014 21:13
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
dualGuru rašė:
Daug laiko praėjo nuo mano paskutinio pranešimo. Priežastis ta, kad neturėjau fotoaparato, o be foto nenorėjau be reikalo rašinėt. Taigi nuveikta gana nemažai. Suklijuotas fiuzeliažas, sparnai, ir visas lektuvas jau nupurkštas.Dažai: (Geltona-rlm04, tamsi žalia-rlm70, šviesi žalia-rlm71, melsva-rlm65. Dėl dėmių galvoju arba rlm02, arba rlm71) Taigi foto:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Kaip matote, perdariau diržus. Dabar jie plonesni ir gražiau užeina už piloto kėdės. Klijuojant buvo keletas nesklandumų dėl kabinos. jau suklijavus ir nupurškus, atsiklijavo sėdynė, o bandant priklijuoti šią, visa vidinė kabinos dalis susmego į lėktuvo vidų. Neardžiau, o tiesiog su viela ištraukiau kabinos kampa ir priklijavau. Deja nukentėjo išvaizda ir atsirado tarpelis, tačiau manau jo nesimatys po stiklu. Pagal instrukcija stiklai turėjo būti padaryti iš 2 dalių, tačiau darysiu iš 3 (dalys pridėtos, tik neišraižyti rėmai. Taip pat instrukcija jų naudoti nerekomenduoja)Šiose nuotraukose suklijuotos smulkesnės dalys:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Na o dabar prasidės mano klausimai :). Visų pirma dėl šoninių dėmių. Kaip jas daryti? išbandžiau ant popieriaus įvairias technologijas (teptuku, ausų/dantų krapštukais, tačiau norimo rezultato negavau) Čia foto iš dažymo schemos ir mano bandymų. Tikiuosi pažiūrėję galėsite patarti:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis
Kitas klausimas yra dėl dekalių. Kada jas klijuoti? Modelį jau nulakavus, ar dar prieš lakavimą? Taip pat, kaip užklijuoti miniatiūrines dekales (1-2mm ilgio, panašaus pločio)
Paveikslėlis
Su klausimais baigta :) Čia dar įdedu foto iš savo darbo vietos:
Paveikslėlis
Taip pat aerografo etiketė esanti ant dėžutės:
Paveikslėlis


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007