Pagrindinis diskusijų puslapis » Konkursas: Jaunimo modeliavimas parinkta tema -1 » Konkurso dalyvių modeliai

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:30
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
demox rašė:
Pirma, prašiau pateikti faktus kodėl galėjo dažai nusiplauti, o ne pateikti savo išgalvotas maudynes..
2. Ačiū, iki šiol galvojau, kad vaikam žaislus gaminu..
---
modelio apačia nudažyta juodai, dabar klijuoju, bandžiau imituoti nudaužytus dugno dažus, bet matau kad persistengiau :) Kai apačia bus suklijuota įdėsiu nuotrauka.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:30
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Berkut rašė:
demox rašė:
Pirma, prašiau pateikti faktus kodėl galėjo dažai nusiplauti, o ne pateikti savo išgalvotas maudynes..
2. Ačiū, iki šiol galvojau, kad vaikam žaislus gaminu..
---
modelio apačia nudažyta juodai, dabar klijuoju, bandžiau imituoti nudaužytus dugno dažus, bet matau kad persistengiau :) Kai apačia bus suklijuota įdėsiu nuotrauka.

Perskaityk mano postą ir suprasi kodėl tau nusiplauną akrilas.
Cituoti:
yra aišku akrilas kuris polimerizuojasi ir jo paskui skiedikliu nenuvalysi, bet kiek teko domėtis, modelizme naudojamas akrilas yra paprastas vandens pagrindu, nepolimerizuojasi ir nuvalomas savo skiedikliais, vandeniu, spiritu.

ir dar, bet koks mechaninis poveikis dažams kenkia, netgi pirštais pakankamai lengvai nusivalo emalė, ka kalbėti apie kitus dažus ir dar plaunamus vandeniu, kuris yra tuo pačiu ir skiediklis. 8) Loginį mastymą lavinti reikia. :lol:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:30
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Flugzeug rašė:
Berkut rašė:
Loginį mastymą lavinti reikia.
[-X
Buvau bepradedąs tikėti, kad kolegos šiame forume išlavino bendravimo kultūrą. Kodėl negalima išdėstyti minčių geranoriškai? Kodėl pasisakymo esmė būna ne kolegoms naudinga informacija, o susireikšminimas, pasakymas- aš esu "kietas", o tu kvailys?
Negi taip sunku žmogui paaiškinti, o jei tas klausimas jau buvo diskutuotas, duoti nuorodą?

Gaila nepavyko surasti Prano pasisakymo apie įvairių tipų dažus ir kuo jie skiedžiami. Ten buvo kalbama, kad akriliniai dažai skiedžiami vandeniu. Kitaip sakant, akriliniams dažams vanduo yra tirpiklis, kaip vaitspiritas emalei.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:30
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Gnomas rašė:
akrilinius dažus dar galima spiritu ......... :D


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Berkut rašė:
Cituoti:
Kodėl negalima išdėstyti minčių geranoriškai? Kodėl pasisakymo esmė būna ne kolegoms naudinga informacija, o susireikšminimas, pasakymas- aš esu "kietas", o tu kvailys?

O kur Jus gerbiamas kolega matot susireikšminimą, pasakymą aš esu "kietas", o tu kvailys? Gal jus irgi skaitot tik tai kas jums naudinga, o ne viso posto?

Cituoti:
Negi taip sunku žmogui paaiškinti, o jei tas klausimas jau buvo diskutuotas, duoti nuorodą?

Tai, kad žmogui ir buvo paaiškinta, skaityti reikia mokėti, bet matomai kaip rašiau aukščiau, imama ne tai kas yra svarbiausia. :)

Cituoti:
Loginį mastymą lavinti reikia.

Na jeigu žmogelis dažo akrilų skiesdamas vandenių ir paskui dar bando kišti vėl į vandenį, tai manau, kad loginis mastymas jam yra svetimas. :lol:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Deja, akriliniai dažai, kai sudžiūva, vandens nebebijo. O nusiplovė su muilu paprasčiausiai dėl to, kad muilas pateko į mažą tarpelį ir atkėlė dažų kraštą. O kur vienas gabalėlis atskilo, ten ir kitas skils. Manau, kad "Demox" dar ir nemažai patrynė tą plaunamą modelį. Be to, tam atskilimui turėjo padėti neatidus modelio nuriebalinimas prieš dažant. Šiaip lengvai akrilo nenuplausi - tai jau statybininko patirtis.
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Berkut rašė:
Pranas Sungaila rašė:
Šiaip lengvai akrilo nenuplausi - tai jau statybininko patirtis.
Tai tiek

Būtent statybinio akrilo ir nenuplausi, kaip aš rašiau jis polimerizuojasi ir jo skiedikliu su kurio buvo skiestas nenutrinsi. Kas būtų su namo sienomis nudažytomis akrilu po lietaus? :) Bet mes kalbame apie modeliavime naudojamą akrilą, Tamiya, kuris puikiausiai nusivalo.
Tai tiek :wink:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Aišku. Kadangi man modelinis akrilas kaip modeliuotojui - "medinukui" nepatiko iš pirmo pabandymo, tai aš juo mažai ir naudojaus. Per daug "plastmasinis" ar "metalinis" gaunasi akriliniais dažais dažytas medis. O man labiau patinka, o ir natūraliau atrodo, kai per dažų sluoksnį "šviečia" medžio struktūra. Bet maniau, kad bet koks akrilas yra tas pats akrilas. Pasirodo - ne... Ačiū už paaiškinimą.
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:31
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
demox rašė:
Kad modelistinis akrilas nesipolimerizuoja negalima teigti, nes MM akrilo tikrai neištirpdysi su vandeniu ar spiritu. Tamiya galvojau irgi tokia, iki pilnos laimės norėčiau įrodymų, nes teorijos tik ir lieka teorijom.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 20:32
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Antanas Povilaitis rašė:
demox rašė:
Sveiki, taigi bandau taisyti klaidas, manau ant šio modelio testuosiu Tamiyos akrilą. Praeitu 5 minučių rezultatai parodė, kad akrilas nusiplovė su muilu :) įdomu. :) gal pakomentuot ką nors galėtumėt apie tai?


Komentuoju:

1)gal tamstele baigtumėt verkšlenti ir ir pasidomėtumėt akrilo polimerizacijos trukme; :wink:
2)paniekinamas požiūris į teoriją rodo, kad tamstai dar ilgai vanduo bus "sausas" , o ugnis "šalta";
3)kodėl manote, kad čia Jums visi turi kažką įrodinėti.Paskutinį pusmetį be pretenzijų, kitokių rezultatų forume kažkaip nesimato.Gal sakau jau laikas ir į veidrodį pasižiūrėt. :wink:

Visa tai, kaip sako p. Leonidas Donskis - "Be pykčio". Laukiam rezultatų ir linkim visokeriopos sėkmės dažant.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007