Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Slaptos technologijos

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Kažkada seniai esu dažęs ir suklijavęs Airfix'o Wasa laivą. Viską dariau pagal duotas instrukcijas. Gražus gavosi, bet greitai buvo sulaužytas ir bandytas sutaisyti nieko apie modelius nenutuokiančių žmonių. Neseniai vėl įsigijau tą patį modelį. Nusprendžiau šį kartą pasiieškoti informacijos apie šį laivą ir pabandyti suklijuoti jį dar gražiau. Radau tiek, kad dažymo schemos surinkimo instrukcijoje visiškai neatitinka realybės, kai kurios laivo detalės taip pat skiriasi. Šitą info radau Wasa muziejaus internetiniame puslapyje.

Prašau jūsų pagalbos. Galbūt turite kažkokių brėžinių, dažymo schemų, nuotraukų. Dėl laivo galo dažymo schemas turiu. Pagrindinė problema yra laivo šonų dažymas. Esmė tame, kad noriu kuo tikroviškiau atkartoti skulptūrų dažymą, o kiekviena skulptūra tame laive turėjo unikalų dažymą. Be to niekur nerandu laivo brežinių.

Kitas dalykas dėl dažymo. Galvoju naudoti aerografą. Pagrinde visos spalvos yra matinės. Klausimas: ar man reikia purkšti primerį (turiu tik pilką) ar iš karto dažyti?

Ir kitas klausimas dėl takelažo. Instrukcijoje jis gana skurdus. Norėtųsi daugiau visokių virvelių. Tik va problema tame, kad net nežinau nuo ko pradėti. Ir kokio storio siūlus geriau būtų naudoti? Modelis 1:144 mastelio. Žinau, kad Pranui tai vienas iš maloniausių dalykų. Tai gal jūs turite kokių brėžinukų ar pavyzdžių?

Kol kas tiek. :oops:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Kur veiksmas vyksta?
Turiu gerus "Billing Boats" rinkinio brėžinius, bet popieriuje. Jei viskas Kaune, juos taip pat turi ir "Artūras" - kažkada pasidalijom informacija. Kas čia su ta plastikine "Wasa" prasidėjo? Tiek metų niekam nereikėjo ir, še tau, dvi per mėnesį nepilną...
Tai tiek


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Dėkui Mariau. Nesuprantu kodėl, bet tavo laišką įmetė į junk. Ot keistas gmail'as. Vertingą info kaip šiukšlę skaito. Tai su tavim asmeniškai per gmail susirašysiu.

Pranai tame ir problema, kad aš tolimojoje Islandijoje. Tai su popieriais ir jų siuntimais kaži ar kas gausis. Jei galit, tai būtų smagu jei patartumėte dėl takelažo ir kaip padaryti tikroviškesnes bures. Būsiu laibai dėkingas.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Dėkui Mariau už info. Jei turi nesumažintų šoninių galerijų nuotraukų, tai būtų labai šaunu. Ar gavai mano emailą? Būtų smagu ir likusius brėžinius kažkokiu būdu gauti.

Dėl burių, tai man dar iki tokio lygio, kokį mačiau tose tavo nuorodose toli. Aš galvojau tik galbūt pakeisti plastiką kažkokia medžiaga. Gal turit patarimų kokią medžiagą geriausiai naudoti?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Būtinai Mariau. :) Ir jei gali, tai kokią didelę ir kokybišką nuotrauką, kad matytųsi visa šoninė galerija. Aš galo nuotraukų turiu pakankamai, bet va šono trūksta.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Labai labai dėkui Mariau.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Jau parsisiunčiau Mariaus duotus brežinius. :go: Pasaka! =D> Tik kaip takelažą reikės padaryti, tai net neįsivaizduoju. Nedaug patirties aš dar šiuose dalykuose turiu, o norai tai labai dideli. Kiek mačiau, tai tie brėžiniai yra 1:100 mastelio, o mano modelis 1:144. Tai klausimas ar bus gražu tokiame mažame modelyje tiek virvelių? Ir kaip atitaikyti virvių storį? Su modeliu gavau 0,60 ir 0,30 storio virveles. Pranai jūs čia ekspertas, tai būtų labai smagu, jei galėtumėte kažką man patarti. Iki šios dienos graužiuosi, kad sužinojau apie jus ir jūsų būrelį šiek tiek per vėlai - tik tuomet, kai išvykau gyventi į Islandiją. ](*,) Iki to laiko porą metų gyvenau Kretingoje, tai iki Gargždų palėkti būtų buvę vienas juokas. :-k

Su ne kantrumu laukiu Mariaus žadėtų skluptūrų nuotraukų ir dažymo schemų.

Dar kartą didelis dėkui už pagalbą!


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Mano nuomonė tokia, kad visas burlaivio grožis ir slypi tose "virvelėse". Kadangi "Wasa" stiebai, jei tiksliai pamenu, susideda iš trijų aukštų + 4 flagštokas, tai dar vieno storio siųlų tikrai prireiks. Ir tai turėtų būti arba 0,45 , arba 1 mm storio. Nors vantai gražiau atrodytų apatinėse eilėse pirmame ir antrame stiebuose 1 (kraštutiniu atveju - 0,8) mm storio juodi, antroje eilėje tuose pat stiebuose ir pirmoje 3 - o stiebo eilėje - 0,6 mm irgi juodi, pirmo ir antro stiebų trečioje , trečio antroje ir blindo stiebo (ant bušprito) - 0,3 mm juodi siūlai. Vyblenkas (laiptelius) šiuo atveju patarčiau ne rišti, o klijuoti supermoment klijais iš 0,3 mm siūlo visuose aukštuose. Taip pat atitinkamai aukštyn turi plonėti ir štagai - stiebus išilginėje plokštumoje palaikantys trosai. ir jie taip pat turi būti juodi. O vat burių valdymo trosus reikia rišti iš balto arba kūno spalvos siūlų. Čia galima ir nesilaikyti storių mažėjimo, bet pageidautina. Jei rišama vienodais siūlais, tai naudojami ploniausi - šiuo atveju o,3 mm.
Tai tiek.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Slatkus rašė:
Kaip jau sakiau Pranai esu truputį durniukas šituose dalykuose. Jūs paaiškinot, kad net ir durnam butu aišku, bet aš matyt ypatingos rūšies durniukas. Būtų smagu, jei galėtumėte kokią mažą schemelę pabraižyti. Aišku jei tai nesudarytų jums problemų. :oops:


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 08 Geg 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Na, dabar jau aš pasijutau durniuku... :D Ką toj schemoj turėčiau pavaizduoti? Trosų išdėstymą? Jei taip - klausimas: su rusų kalba "draugauji'?
Tai tiek


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007