Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Kiti plastikiniai modeliai...

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
bilas rašė:
Pavasarį aptikau naują man modeliavimo rūšį, kuri prasidėjo kaip geležinkelių modeliavimo dalis, bet šiuo metu ji yra iš dalies kaip ir atskiras hobis daugeliui žmonių. Tai pastatų gamyba daugiausia iš medienos, bet būna ir iš gipso, bei smalos (angl. resin). Plastikiniai į šią kategoriją neįeina, nes filosofija yra maždaug tokia. Tik iš medžio pagamintas namas atrodys kaip medinis, iš gipso - kaip iš plytų. Žodžiu, atrodo tie pastatai, jei gerai padaryti, tikrai įspūdingai. Užsikrėčiau šia liga ir aš. Nors pradėjau nuo visai kito rinkinio, kuris dar vis dar gamybos stadijoje, bet po to pradejau ir pabaigiau dar vieną. Buvo galimybė sudalyvauti konkurse... Kadangi nebūtinai reikėjo surinkti taip, kaip gamintojas sumanė, tai vietoje meksikietiško maisto užeigos padariau vokiško stiliaus Gretos duoninės ir Hanso alaus kiemelio dioramą. Gamyboje naudojau technologijas, kurios man buvo visiškai naujos. Kai ką teko ir išmesti, nes nepavyko. Mano diorama palyginti su kitomis yra gal būt kiek per daug erdvi. Paprastai geležinkelių modeliuotojai neturi daug vietos, todėl dažnai naudoja "suspaudimą". Na bet kaip pirmu blynu esu patenkintas. Manau, kad ir daugiau pasidarbuosiu šioje srityje.

Čia galite pamatyti, kaip maždaug turėjo atrodyti modelis. Neduodu nuorodos į gamintojo puslapį, nes tai buvo ribota produkcija ir gamintojas jau neberodo modelio savo tinklalapyje. Vietoje to diorama pagaminta vieno iš geriausių, mano nuomone, toje srytyje modeliuotojų. Kiek neatitinka gamintojo sumanymo, bet labai panašu.

http://kitforums.com/viewtopic.php?f=6&t=2822

O štai čia mano kūrinys

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Bilas


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Artūras rašė:
įdomus projektas :) Ir medžiai super atvaizduoti, kokią technologiją naudojai kamienams (vielinį karkasą ar kokios žolės šaknį) ir iš ko lapai padaryti? Pjuvenos?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
bilas rašė:
Didelis medis yra padarytas iš kažkokio medžio vaisių kekės. Šaknis suvyniojau iš vielos, aptepiau PVA klijais ir apibarsčiau pjuvenomis. Taip kelis kartus. Po to viską išpurškiau pilkais dažais. Išpurškiau akvariumo filtruose naudojamą pluoštą pilkais dažais ir kiek žalsvais. Sukarpiau ir apipurškęs kamieną klijais pritvirtinau juos. Tada vėl išpurškiau klijais ir apibarsčiau statine žole. Dar kartą išpurškiau klijais ir apibarsčiau "lapais". "Lapai" tai kavamalėje sumalti ir nusijoti džiovinti tikri lapai. Daugiausia klevo.
Mažas medis padarytas iš taip vadinamo "sea moss". Tai Europoje paplitęs pavadinimas. Už balos vadinamas "super tree". Lotyniškas pavadinimas - teloxys aristata. Lenkai pardavinėja sėklas auginimui gėlių darželyje. Lietuvoje turėtų augti gerai. Man nelabai pavyko juos užsiauginti, nes ten kur aš gyvenu yra per karšta. Bet keliems projektams užteks. "Lapai" - pirkti. Greičiausiai tai smulkintas dažytas porolonas.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Artūras rašė:
maždaug aišku :) Lenkų forume skaičiau jog jie medžių kamienams naudoja visokių piktžolių šaknis... realiai nebandžiau, nors manau paprasčiau nei iš vielų pinti kaip siūlo rusų forumuose. O va natūralius lapus- smulkintus kavamalėje dar nenaudojau... Teko pjuvenas taip apdirbinėti,- žolei visai liux efektas (pasitvirtino tiek bunkerio makete tiek IX forto makete ;) ). Reiks pasirinkti nukritusių lapų,- pravers "ant ūkės" :) Dėkui už atsakymą


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 03 Kov 2014 21:58
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
bilas rašė:
Britai siūlo naudoti viržius medžių kamienams. Kai pagalvoji, gal ir tiktų.

Bilas


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007