Pagrindinis diskusijų puslapis » PLASTIKINIAI MODELIAI » Plastikinė civilinė ratinė ir vikšrinė technika

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Bal 2014 09:26
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Sau 2014 12:24
Pranešimai: 48
Kėbulas nulakuotas ir nupoliruotas, nors balta spalva nėra labai dėkinga fotografavimui, tad ne visur pavyko pagaut blizgesį. Kaip matome nuotraukose, vėl išryškėjo variklio dangčio problema - priekinė dalis pilnai neprigula į savo vietą. Yra minčių kaip tą padaryt, bet kol nenudažysiu variklio skyriaus juodai, nedarysiu nieko, nes ten detalių prigludimas jau matuojamas milimetrų dalimis, tad nematau prasmės dabar derint, nes po dažymo vėl reiks tą patį atlikt. O dažyt neturiu kuo - keliauja, keliauja dažai... Su tais dažais tai jau pasaka gaunasi - į pirmą užsakymą įdėjau modelį, kurio jie neturi, laukiau mėnesį, tada kelias dienas derinau, kaip jį išmest ir tik praeitą savaitę, atrodo, pavyko viską išspręst. Tad labai tikiuosi, kad šiomis dienomis, nors turbūt jau po švenčių, atvyks dažai ir bus galima pradėt baiginėt modelį.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 18 Bal 2014 19:41
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Bal 2013 20:19
Pranešimai: 26
Miestas: Rokiskis
fotografuok tamsiam fone matysi kad balta blizga ;)

_________________
HONDA The Power of Dreams


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 18 Bal 2014 21:54
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Sau 2014 22:11
Pranešimai: 58
Miestas: Kaunas
Pritariu Mariui - fonas nedėkingas, beto užsidės ratai, lempos, tamsus interjeras ir spalvos gilumas išryškės.

Beja, jei nepaslaptis, kaip žadi taisyti kapotą? Nes pastarasis, žiūrint iš nuotraukų, yra nepakankamai lenktas. Tarsi reikėtų kaitinti ir bandyti lenkti detalę?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Bal 2014 10:15
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Sau 2014 12:24
Pranešimai: 48
Dėl fono sutinku, visiškai nedėkingas, tiesiog čia buvo darbinės nuotraukos ir tiek, tiesiog darbo etapas.
Dangtis turėtų būti tinkamos formos, nes prieš dažant gulėjo gerai, tačiau kai nudažiau jo vidinę dalį, kažkas kažkur truputį pasikėlė, kažkas kažkur šiek tiek netelpa tose vietose, kur yra vyriai. Todėl, kai nudažysiu erdvę po dangčiu, mėginsiu tiesiog pakelt dangtį toje vietoje, kur pasibaigia stiklas ir prasideda dangtis. Tiesiog ten viskas labai labai tikslu, todėl kai nudažiau dangtį (o kartu ir dangčio tvirtinimo elementus), pasikeitė aukščiai. Na jei nepadės dažų nušveitimas nuo vyrių ir šiek tiek pagilinimas tų vietų, į kurias tie vyriai įsiguldo, teks kažkaip lenkt dangtį, kas šiek tiek gąsdina - baisu, kad nepradėtų trupėt dažai. Todėl šią drastišką priemonę mėginsiu tik jei kiti būdai nepadės.
O kol kas laukiu dažų. Gal po Velykų, sekančią savaitę vis tik jie atkeliaus ir galėsiu pabaiginėt dažymo darbus.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 20 Bal 2014 14:54
  


Užsiregistravo: 25 Kov 2014 23:26
Pranešimai: 5
Kelių savaičių/mėnesių bėgyje ketinu pirmą automobilio modeliuką konstruoti, bet labai bijau, jog nesigaus man gražaus dažų blizgesio gauti. Gal gali trumpai aprašyt kaip tu dažei/poliravai?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 20 Bal 2014 19:22
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Sau 2014 12:24
Pranešimai: 48
Sveikinu ketinant prisijungti prie modeliuotojų būrelio :).
Trumpai aprašyti dažymo procesą galima, tik kaži ar bus naudinga - čia labiau reikia pamatyt, nei perskaityti, todėl siūlau paieškot youtube filmukų apie dažymą/lakavimą - jų ten gyva galybė.
Bet jei labai trumpai, tai pirmas klausimas - kuo ketini dažyti? Teptuku, balionėliais ar aerografu. Pigiausias variantas - teptukas, tačiau jis ir pats sudėtingiausias - norint gražiai teptuku nudažyti modelį, reikia labai didelio įgūdžio. Su lakavimu dar sudėtingiau, dėl lako specifikos. Balionėliai (kalbu apie specialius modelių dažymui skirtus balionėlius, o ne automobilinius (nors įmanoma įgudus dažyti ir su jais, bet naujokui automobiliniai balionėliai gali atmušt norą iš vis ką nors dažyti, nes pats lengviausias dalykas - užlieti modelį dažais). Kokybiškiausias darbas - su aerografu, tačiau jis reikalauja didelių pradinių investicijų - reikia aerografo, kompresoriaus.
Na čia jau tau pačiam reikia sau atsakyti, kokie tavo ketinimai modelizme ir kiek gali sau leist išleist įrangai, instrumentams ir chemijai.
Dėl blizgesio - reikia dažyti blizgiais dažais ir blizgės :). Paprastai modelis gruntuojamas (kad išryškėtų įvairios klaidos, nelygumai bei tam, kad prie modelio geriau liptų dažai). Po to dažomas - jei norima, kad modelis blizgėtų iš karto, reikia dažyti blizgiais dažais. Dažų būna blizgių, pusiau matinių, ir matinių. Blizgūs dažniausiai naudojami automobilių kėbulams, pusiau matiniai - karinės technikos dažymui. Matiniai - karinės technikos dažymui, automobilių salonams ir panašiai - čia jau pačiam kaip akys sako - kas blizga, kas neblizga realybėje, taip dažoma ir modelyje. Paprastai, nudažius lakuojama - taip ir geriau apsaugomas nudažytas paviršius, ir jį galima geriau apdoroti - poliruoti, sendinti, purvinti. Tad lakuoti ar ne - čia jau kiekvieno pasirinkimas ir pirmam modeliui galima tiesiog pasirinkti atitinkamus dažus ir tiesiog nudažyti - blizgės ir taip. Na o poliravimas, tai jau nulakavus ir palaukus mažiausiai 5-6 dienas tam, kad sukietėtų lakas. Tada poliruojama - galima naudoti specialius modelinius poliravimo preparatus, o galima ir tikro automobilio. Sakysim aš šį mersą, kaip ir keletą ankstesnių modelių, poliravau "turtle wax" poliravimo priemone. Na čia kaip tikrą automobilį - ištepi poliroliu ir su vilnoniu audeklu, sakysim nuo seno palto, trini, trini, trini kol pradeda blizgėti. Na suprantama, reikia nepersistengti ir nepratrinti lako iki dažų.
Sakysim tiek ne į temą. Jei domina modeliavimo technikos, geriau kurk atitinkamą temą atitinkamame skyriuje, ten manau žmonės, aš tame tarpe, pasidalins savo patarimais ir nuorodomis į atitinkamus saitus.
Žodžiu patarimas - kurk savo temą dominančiu klausymu, aprašyk kas tave domina, kokiomis kalbomis gali skaityti informaciją ir mes pasistengsime padėti.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 23 Bal 2014 20:24
  


Užsiregistravo: 25 Kov 2014 23:26
Pranešimai: 5
Modelizme nesu visiškai naujas - prieš kelis metus buvau gan dažnas lankytojas senąjame forume:) po ilgos pertraukos grįžtu prie modeliavimo ir bandau prisiminti kas kaip.
Niekad neteko modelio blizgiu paviršiumi konstruoti, tad galvojau paklausiu čia. Mane labiausiai domina koks lakas reikalingas, ar galima akrilinius dažus poliruoti (koki poliruokli jiem naudot)?


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 19 Geg 2014 16:36
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Sau 2014 12:24
Pranešimai: 48
:lol: Na ką, po ilgo netinginiavimo (atkeliavo dažai, pamėginau pataisyt kreivoką variklio dangtį, betaisant prireikė perdažyt :lol:... perdažiau dangtį, paaiškėjo, kad ta matinė balta, tokia pati balta, kaip katinas - šuo :lol: ... vadinasi modelis išsiprausė kurmyje... nugruntavau... nudažiau - šį kartą baltai... ) rašau. Na parodyti ir turiu ką, ir ne. Sėdynės nudažytos, salonas irgi beveik - beveik, nes dar liko durelių vidinė dalis nedažyta. Šiandien nulakavau kėbulą, o kadangi dienos dabar karštos, tai tikiuosi poliruot bus galima jau šią savaitę.
Goni - nenoriu aš pasakot savo temoje kaip ką ir su kuo galima dažyt. Kurk savo paties temą, ten klausk ko tik nori, ir jei žinosiu - atsakysiu.


          Į viršų  
 
StandartinėParašytas: 20 Bir 2014 15:12
  

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Sau 2014 12:24
Pranešimai: 48
Galų gale pabaigiau. Po visų perdažymų, perlakavimų ir kitų šlubavimų pagaliau baigiau. Nesigavo taip, kaip turėjo. Nežinau kas kaltas - ar lako sluoksnis buvo per mažas, ar pats lakas jau pasenęs (pirktas prieš kokius penkis metus), tačiau tiesiog surinkinėjant vietomis nubyrėjo dažai. Kažkodėl dažai blogai prilipo prie grunto, nors iki šiol tokių nesąmonių nepastebėjau su naudojamu gruntu. Pirmą kartą naudojau Tamijos dažus ir kažką matyt ne taip padariau, nors neįsivaizduoju ką. Juodi tos pačios firmos dažai ant to paties grunto laikosi puikiai ir net kai maudžiau kurmyje nenorėjo luptis nors ką. O balti, esant net mažyčiam poveikiui byra. Suprasčiau jei būtų sluoksnis mažas, bet gi kai nuskyla, tai matosi, kad storas. Na žodžiu šiaip taip padariau. Bebaiginėjant gimė viena mintis, padaryti nedidelę diaramą su aparatu, šiek tiek netipišką tokio tipo aparatui. Nežinau kaip rutuliosis mintys, bet vasara, kitų modelių nepradėsiu, gal kas gero ir gims.
Žodžiu tiek žodžių, dabar nuotraukos.
---
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
---
PS. Tie, kurie klijuosit šį modelį, atkreipkit dėmesį į priekinę panelę - jokiu būdu nepriklijuokit prietaisų skydelio prie salono, prieš dėdami saloną į kėbulą - panelė trukdys įkišti saloną į jam skirtą vietą. Panelę teks įdėti taip, kaip deda ją gamykloje - pro duris. Geriausia iki neįdėsit panelės, neklijuokit ir priekinio stiklo - gali trukdyti. Ir dar - kam patinka riedantys modeliai, turės kelti važiuoklę, nes dabar padangos kliūna vidinių apsaugų ir ratai sukasi tik pakėlus modelį ir sukant juos ranka. Na ir galiniai amortizatoriai kliūna ratų laikiklių, tad reikia šiek tiek padrožti tas vietas, kur jos liečiasi. Tą reiktų padaryti prieš dažant, bet sunku viską prieš dažant primatuoti. Tačiau norint be problemų surinkti važiuoklę, teks tą padaryti. O šiaip, atmetus šitas tris problemas, modelis geras, detalės gerai randa savo vietas, nepasitaikė jokio kreivumo ir broko, špakliaus nereikėjo beveik nei kiek - vos vos kardano apsaugai, bet galima buvo ir apsieiti, nes nesimato surinkus. O šiaip tai patiko. Jei visi nauji Revelio kūriniai būtų tokios kokybės, būtų galima drąsiai pirkt ir klijuot.


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temąDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007