Pagrindinis diskusijų puslapis » Lietuviški Group Build'ai » 3-asis lietuviškas Group Build'as (WW2 Vokietija) » Apie Group Build'ą Nr.3

 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Dovaldas rašė:
Pritarčiau Pranui dėl vieno aspekto - mano nuomone GB turi būti rimtas renginys. Deja, bet GB3 nutolo nuo tokio apibūdinimo.
Mano konkretūs siūlimai GB4:
1. Surinkinėjami turėtu būti bent vidutinio sudėtingumo modeliai ir iki sunkiausių. Kaip tai nustatyti? Žano vartinimo stilius e-parduotuvėje mane asmeniškai tenkina, panašiai būtu galima ir čia. Taip būtų surinkinėjami įdomesni akiai modeliai;
2. GB galėtų dalyvauti tik tam tikrą kiekį modelių forumę pristatę nariai (užskaitomi būtų ir parodyti visi surinkti modeliai be aprašymų). Taip būtų išvengiama mano pavyzdžio, kai modeliuoti pradedama nuo GB (tačiau kas nedraudžiama, tas leidžiama). Tokiu atveju bent iš dalies būtų galima suprofesionalinti konkursą;
3. Registruotis leisti ne viso konkurso metu, o pvz. mėnesį. Taip pat nustatyti reikalavimus modelio surinkimo aprašymui. Pvz. nerašyti vien "priklijavau 17b detalę, labai džiaugiuosi, einu klijuoti 18c" (tiesa tokiu kol kas ir nebuvo, tačiau reikia apsidrausti :wink: ). Numatyti, kad bent jau kas mėnesį būtų parodomas kažkoks progresas. To nepadarius šalinti iš konkurso (kažkas skaičiavo, jog GB3 yra virš 40modelių, tačiau manau, jog nemaža dalis mirę projektai);
4. Galbūt padaryti šiokį tokį konkurso mokestį ar panašią rinkliavą (simbolinę), ir iš to suformuoti prizinį fondą. Smagu, kad dabar atsiranda iniciatyvių žmonių, sugebančių suorganizuoti prizų, bet jeigu siekiam profesionalumo, reikia prizinio fondo. Tokiu atveju prizai būtų aiškus jau pradedant dalyvauti konkuse;

Daugmaž pagrindinės mano idėjos. Norėčiau, jog temą rinktų ne visi forumo nariai, o pvz. tam tikri išrinkti forumo nariai, kurie uždaroje diskusijoje ir nuspręstu ką darom šiais metais. Na bet kokiu atveju, aš pasisakyčiau už e-parduotuvę. Įdomu ką kiti mąsto kaip reikia keisti GB.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Donatas rašė:
Pritarčiau ir pusės metų laikui ir civilinei temai. Taip pat prizinio fondo arba "starto mokesčio" klausimas esminis, bet reikia atsargiai, nes moksleivių galimybės ribotos. Ir kiti visi Dovaldo pasiūlymai esminiai.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
savas rašė:
Dovaldas rašė:
1. Surinkinėjami turėtu būti bent vidutinio sudėtingumo modeliai ir iki sunkiausių. Kaip tai nustatyti? Žano vartinimo stilius e-parduotuvėje mane asmeniškai tenkina, panašiai būtu galima ir čia. Taip būtų surinkinėjami įdomesni akiai modeliai; .

Pilnai pritariu

Dovaldas rašė:
2. GB galėtų dalyvauti tik tam tikrą kiekį modelių forumę pristatę nariai (užskaitomi būtų ir parodyti visi surinkti modeliai be aprašymų). Taip būtų išvengiama mano pavyzdžio, kai modeliuoti pradedama nuo GB (tačiau kas nedraudžiama, tas leidžiama). Tokiu atveju bent iš dalies būtų galima suprofesionalinti konkursą; .

Taipat pritariu

Dovaldas rašė:
3. Registruotis leisti ne viso konkurso metu, o pvz. mėnesį. Taip pat nustatyti reikalavimus modelio surinkimo aprašymui. Pvz. nerašyti vien "priklijavau 17b detalę, labai džiaugiuosi, einu klijuoti 18c" (tiesa tokiu kol kas ir nebuvo, tačiau reikia apsidrausti :wink: ). Numatyti, kad bent jau kas mėnesį būtų parodomas kažkoks progresas. To nepadarius šalinti iš konkurso (kažkas skaičiavo, jog GB3 yra virš 40modelių, tačiau manau, jog nemaža dalis mirę projektai); .


Nesutinku su raudonai pažimėta mintimi nes: man modeli isigyti yra ganėtinai sudėtinga (važuoti į kauną ir moketi 40 litu vien už autobusa... nemanau, kad gera mintis ne pinigu maišas esu :/)

Dėl kas mėnesi parodomo progreso taipat nenorėčiau pilnai sutikti, atsiranda žmonių kurie prieina prie neto tik i mėnesį karta o ką kalbėti kad ir foto dėti...

Dovaldas rašė:
4. Galbūt padaryti šiokį tokį konkurso mokestį ar panašią rinkliavą (simbolinę), ir iš to suformuoti prizinį fondą. Smagu, kad dabar atsiranda iniciatyvių žmonių, sugebančių suorganizuoti prizų, bet jeigu siekiam profesionalumo, reikia prizinio fondo. Tokiu atveju prizai būtų aiškus jau pradedant dalyvauti konkuse; .


sutinku, bet nevisi to norės (apie tai šnekėta :/ )

Dovaldas rašė:
Daugmaž pagrindinės mano idėjos. Norėčiau, jog temą rinktų ne visi forumo nariai, o pvz. tam tikri išrinkti forumo nariai, kurie uždaroje diskusijoje ir nuspręstu ką darom šiais metais. Na bet kokiu atveju, aš pasisakyčiau už e-parduotuvę. Įdomu ką kiti mąsto kaip reikia keisti GB.


Na iš dalies sutinku, bet neabejoju jog atsiras žmonių kuriems mūsu išrinktūju tema labai nepatiks ir panašiai, aš visgi norėčiau jog tai bųtu kolektyvinis sprendimas dalyviu


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Dovaldas rašė:
Dėl pinigų mokėjimo tai viskas aišku, kad bus nesutinkančių, tačiau GB ir neturi būti konkursas, kuriame privaloma dalyvauti. Mano nuomone, tai turėtų būti šiek tiek rimtesnio lygio modelių konkursas. Beabejo dėl to reikėtų dar gerai padiskutuoti, nes tai tikrai esminis klausimas. Taip pat reikėtų ir šiokių tokių apskaičiavimų, tačiau šiuo metu aš manau, jog tas mokestis neturėtų būti labai kosminis (10-15Lt, darant prielaidą, kad dalyvaus apie 15 narių, tai prizinio fondo 3 prizinėms vietoms pakaktų).
Na, kas dėl temos išrinkimo uždaram rate, tai savaime suprantama, bus nepatenkintu tema, tačiau jų visada visur bus. Gali išrinkti WW2 rusus, kas nors sakys reikėjo vokiečius, išrinksi vokiečius - sakys reikėjo WW1 ir t.t. Galbūt tame uždarame rate galėtų būti išrinktos 3 temos, už kurias vėliau balsuotume.
Aš dar kartą norėčiau pasikartoti, jog, mano nuomone, GB turėtų dalyvauti tie, kas tikrai nori ir gali. Aiškus, reikia pripažinti liūdną tiesą, jog forumo aktyvumas nėra didelis ir bet kokie žingsiai turi būti gerai apgalvoti. Bet manau, kad kažkokie veiksmai turi būti daromi. Įdomu išgirsti ir kitų nuomone.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:23
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
savas rašė:
Teisingai sakai dėl mokesčio, pat dabar pagalvojau, visi "nahaliavai" gauti nori :/ yra posaki norėdamas gauti turi ir duoti. Jai tikrai norėsi dalyvauti GB tai 10 litukų nemanau, kad bus gailą.

Dėl temos rinkimo tai šuo atveju (iš kelių temu balsaviams) tai sutinku, mažiau netvarkos būtu :)

Tik reikia, kad dauguma forumo dalyviu taipat dalivautu šioje diskusijoje, tik manau reiktu sukurti atskira tema apie GB keitima :?


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
profesionalas rašė:
Taip,dėl balsavimo sutinku-reiktų rinkti iš keliu temų.O kaip dėl mokeščio-ar tai vienkartinis mokestis,ar daugkartinis,t.y. GB pradžioje sumoki,ir ilgainiui sukuri kelias temas?


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Gabrielius rašė:
Beskaitant pasiūlymus man kilo mintis, sukergta iš kelių forumiečių pasisakymų. Galima būtų organizuoti kelis lygiagrečius GB:
1. "profesionalesnį", su dalyvio mokesčiu, sudėtingesniais modeliais - laikantiems save pažengusiais modeliuotojais.
2. "mėgėjišką", be mokesčio, kuriame dalyvautų manantys, kad jų įgūdžiai dar nepriaugo iki pirmojo GB ir kurie darytų paprastesnius modelius. Šitam GB prizus galėtų steigti savanoriai, tskant visuomeniniais pagrindais.

Man regis tokiu atveju šiek tiek supaprastėtų vertinimas. T.y. nereikėtų sukti galvą, kaip palyginti laaabai gražų modelį, surinktą panaudojant įvairias technologijas (pvz. Prano, Donato ar Corsaire GB3 modeliai) ir paprastesnį, bet ne mažiau vertą pagyrimo modelį iš rinkinio be didesnių modifikacijų. Be abejo, viskas remtųsi geranoriškumo ir sveikos nuovokos principais - kiekvienas tokio GB dalyvis pats įvertintų savo galimybes. O ar įsivertino teisingai, parodytų GB.

Galima ginčytis - ar mums reikia dviejų GB, kai net vieno mažiau nei pusė modelių lieka nebaigtų (akmenukas ir į savo daržą :oops:). mano nuomonė - koks gi skirtumas, ar turėsim 40/20 santykį, ar dukart po 20/10?

Dar keletas pamastymų dėl GB trukmės - metai tikrai daugoka. Įdomumo dėlei pažiūrėjau į pirmąjį GB - pusė metų. Tiesa, baigtų modelių nebuvo daug, bet manau kad nuo to laiko mūsų gretos pagausėjo. Todėl sutinku su nuomone, kad 6 mėnesiai yra optimalus (bet ne vienintelis!) variantas. Tik nemanau, kad reikia būtinai pradėti ir baigti tais pačiais metais. Kodėl GB negali vykti tarkim 2008/10-2009/03? Manau, kad ir GB4 pradžios nereikėtų skubinti. Geriau surinkti kuo daugiau nuomonių ir pasiūlymų, išdiskutuoti (kultūringai, žinoma) apibendrinti, nubalsuoti ir tik tada kibti į darbus.

Svarbu nepamiršti vieno dalyko - (ne)dalyvavimas GB yra vienareikšmiškai savanoriškas dalykas. Niekada nebus taip, kad tema/sąlygos/taisyklės patiks visiems. Bet juk dėl to nenustosim modeliuoti. Kaip tik dėl to aš nepalaikau "Modeliai iš e-parduotuvės" temos. Aš ten perku tuos modelius, kuriuos noriu turėti, o ne tuos, kuriuos reglamentuoja GB ar dar kas nors. Ir jei bus paskelbtas GB tokia tema, nereiškia kad specialiai pirksiu dar vieną modelį - gal išsirinksiu iš jau turimų. Manau, kad Žano iniciatyvą mes neraginami palaikome jau ne vienerius metus. Kaip kas sugeba, žinoma. Todėl e-parduotuvės tema nėra viršesnė už kitas. Verta dėmesio - taip. Bet ne daugiau. Buvo išsakyta minčių, jog civilinės technikos GB atveju nebūtų didelio pasirinkimo. O kaip gi siekis tobulėti? Pernai dariau savo Lituanica II - apie dekalių egzistavimą net minties nebuvo. Bet juk padariau, tegu ir ne per gražiausiai, nors ir nesu itin patyres modeliuotojas. Arba pažiūrėkim į vieno forumo naujokų, Tomo, kombainą - tegu jis nuspalvintas flomasteriais, bet ar daug iš mūsų galime pasigirti, kad pradėjom modeliuotojo karjerą TOKIAIS projektais?

Prie išsakytų minčių norėčiau dar pridurti, kad nereikia būtinai nuspręsti viską vienu atsikvėpimu. Galim pradėti nuo to, kad per numatytą laiką bus išsakomi pasiūlymai/pasvarstymai - kiek ir kokių GB mes norim. Vėliau galima apibendrinti tarpinius rezultatus ir spręsti dėl temos, laikotarpio, mokesčio ir pan. Nepamirškim, kad oficialias GB taisykles skelbia Žanas, todėl man būtų įdomu sužinoti jo nuomonę apie iki šiol išsakytus samprotavimus - lygiagrečius GB, dalyvio mokestį ir pan.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Pranas Sungaila rašė:
Beveik 90 proc sutinku su "Gabrieliaus" išsakytomis mintimis. Kad du "GB"- gerai. Kad jaunimui nemokamas - gerai. Jaunimui geras ir terminas - 6 mėnesiai. Bet va, kas išeina, jei patyrusiems modeliuotojams teks įsisprausti į tuos pačius 6 mėnesius: tokiame "GB" męs nematysime nė vieno rimto vikšrinio arba laivo modelio. Arba "tankistams" ir "jūreiviams" dėl hobi teks mesti darbą, šeimą, alų, panas, mokslus... Trumpai tariant, viską, kas trukdo modeliavimui. Kodėl? Peržiūrėkite, kiek laivų buvo padaryta per "G3"? 1 baigtas, dar vienas, galbūt, bus baigtas ir dar vienas su didelėmis abejonėmis bus baigtas. Ir viskas. Be to, ne visi gi plastiką klijuoja. O ir "Forumas" visgi yra puslapyje www. modelizmas.com , kurio antraštė dar skelbia, kad tai - visgi "popierinis pasaulis". Tai ką, tas pasaulis šiame konkurse bus skirtas tik lėktuvams, ratuotai technikai ir tikrai į nieką nepretenduosiantiems kateriukams, labai paprastiems tankams? Mano nuomone, į tą antrąjį "GB" turėtų būti galima įsiregistruoti tik gavus "Modadmin"-o sutikimą arba "Forumo" tarybai (jei tokia bus išrinkta) nusprendus, kad dalyvis tikrai to vertas. Ir jo trukmę palikti 11 mėnesių (kaip ir dabar). O jaunimas per tą laiką galėtų sudalyvauti 2 "GB". Ir jų nugalėtojai bei prizininkai, be "Modadmin"-o ar tarybos sprendimo, galėtų registruoti savo modelius patyrusiųjų "GB". Daug prirašiau, bet nežinau ar teisingai būsiu suprastas. Vėl kas nors pasakys: Pranas "lipdo" laivus, tai jam svarbu, kad neišstumtų iš šio rato. Bet tankus ( o ir "Corsaire" bei "Donato" tipo "Heinkell He-111" nelabai per pusmetį surinksi) klijuoja ne vienas, ir tikrai gerus. Bet jiems 6 mėnesių taip pat nepakaks. Tai kad man ne tik savos pupos rūpi.
Tai tiek


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
Gabrielius rašė:
Pranai, kaip tik tą aš ir turėjau omeny - preliminarias idėjas. Aš pasiūliau variaciją lygiagrečių GB tema, kuri, beje, jau buvo išsakyta anksčiau. Jūs mano samprotavimus papildėte. Gal kiti forumiečiai pridės savo pamčastymų ir tokiu būdu pamažėle idėja išsirutulios iki kažko konkretaus. Ir tai bus kolektyvo "kūdikis".

Forumo taryba gal ir reikalinga. O jos nariai turėtų būti ne tik autoritetas, bet ir truputį kamikadzės, kad pasakytų - mes (forumiečiai) pasitarėm ir aš (taryba) nusprendžiau. Greičiausiai būtent tarybai tektų atsakomybė ir kritika už tokius dalykus, kaip "nedemokratiška" GB tema, kažką nuskriaudę vertinimo kriterijai ir pan. Užtat nebūtų "Petras pasiūlė blogą tema, aš buvau sugalvojęs geresnę". Bet vėl gi, jei manom, kad taryba reikalinga, jos klausimą turim nuspręsti iki GB4 pradžios. Ir ne tik kas bus jos nariai, bet ir už ką ji bus atsakinga (ir NEatsakinga), ko iš jos tikisi forumiečiai ir pan. Nes antraip ir vieno jomarko... tfu, Seimo, Lietuvai per akis.


          Į viršų  
 
 Pranešimo tema: Re: Siūlome GB4 temą
StandartinėParašytas: 31 Kov 2014 21:24
  

Vartotojo avataras
Vyr. diskusijų administratorius

Užsiregistravo: 11 Rgp 2011 14:21
Pranešimai: 12965
robertas rašė:
sveiki,as pritariu kad galma sumazint terminus (nors dar nedalivavau :oops: ) bet stai ka as paziurejas pamaciau,nepaslaptis kad vasara modeliavimas apmirsta ir ar nebutu geriau pradeti GB nuo rugsejo ir iki vasaros.
o vasara ir daug kam atostuogos ir laiko gal daugiau susitikimams ir iki rugsejo dauguma savo pradetus modelius baigtume tada galma butu ir prabalsuoti uz nauja GB4 tema o iki rugsejo galma juk koki kita konkursa sugalvoti :wink:


          Į viršų  
 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą



Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Pereiti į:  

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007